Najnowsze wiadomości

 • Krauze i inni zatrzymani przez CBA na wolności. Prokuratura zapowiada zaskarżenie decyzji sądu
 • W pierwszej kadencji mierzyła się z zamachem i pandemią. Jacinda Ardern z historycznym zwycięstwem

  W pierwszej kadencji mierzyła się z zamachem i pandemią. Jacinda Ardern z historycznym zwycięstwem

  Socjaldemokratyczna Partia Pracy wygrała wybory w Nowej Zelandii, a skala zwycięstwa pozwoli po raz pierwszy w historii sformować rząd bez koalicji. Zwycięstwo przychodzi po tym, jak premier Jacinda Ardern mierzyła się w pierwszej kadencji z zamachem terrorystycznym w Christchurch i epidemią koronawirusa. Nowa Zelandia jest niemal wolna od choroby z pojedynczymi przypadkami zakażenia.

  IAR, oprac. Patryk Strzałkowski
 • IMGW: trzeci topień zagrożenia hydrologicznego. Czoło fali wezbraniowej zmierza do Wrocławia
 • Laryngolożka: Ostatnie miesiące są czasem zmarnowanym! Dawno powinny być rozstawione szpitale polowe

  Laryngolożka: Ostatnie miesiące są czasem zmarnowanym! Dawno powinny być rozstawione szpitale polowe

  "Nie zgadzam się z zarzutami niektórych polityków, że lekarze nie chcą pracować w warunkach pandemii. Zarówno ja, jak i moi koledzy i koleżanki lekarze pracujemy nadal. W różnych warunkach, często biorąc dyżur za dyżurem, by załatać dziury w grafiku" - pisze w wiadomości do redakcji Gazeta.pl lekarka-specjalistka laryngologii. Dodaje, że nie ma tygodnia, by do jej gabinetu nie zgłosił się pacjent po zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczki.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Niedziele handlowe 2020. Czy 18 października sklepy są otwarte?
 • Ryszard Krauze na wolności. Roman Giertych: Jest sąd w Poznaniu!!! Dziękuję wszystkim za dobre słowa

  Ryszard Krauze na wolności. Roman Giertych: Jest sąd w Poznaniu!!! Dziękuję wszystkim za dobre słowa

  "Kochani! Jestem jeszcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuję wszystkim za dobre słowa" - napisał na Twitterze Roman Giertych. W pierwszym komentarzu napisanym po tym, jak trafił do szpitala, roi się od literówek. Pod opieką lekarzy znany mecenas przebywa od czasu, gdy zemdlał w trakcie przeszukania w jego domu. Osoby, które zostały zatrzymane wraz z nim przez CBA, w tym biznesmen Ryszard Krauze, nie trafią do aresztu. Wniosek prokuratury został bowiem odrzucony przez sąd.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Niedzielski skrytykował osoby obchodzące obostrzenia. "Jestem przerażony. To skrajny egoizm"

  Niedzielski skrytykował osoby obchodzące obostrzenia. "Jestem przerażony. To skrajny egoizm"

  W sobotę zaczęły obowiązywać zaostrzone restrykcje w związku z epidemią koronawirusa, a w czerwonej strefie znalazło się ponad 150 powiatów. Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał na Twitterze, że jest "przerażony" brakiem odpowiedzialności osób, które "prześcigają się w pomysłach" na to, jak obejść nowe obostrzenia. Pod wpisem polityka pojawiły się setki - nierzadko uszczypliwych - komentarzy.

  Michał Litorowicz
 • Wyniki losowania Lotto 17.10.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 17.10.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi minimum 2 mln zł. W Lotto można grać od 3 zł. Po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 mln PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Żona Romana Giertycha: Wszystko było robione po to, by męża jako adwokata wyeliminować

  Żona Romana Giertycha: Wszystko było robione po to, by męża jako adwokata wyeliminować

  - W porównaniu do tego, co było trzy dni wcześniej, to czuje się źle. Ale w porównaniu do stanu z wczoraj, kiedy leżał bez świadomości, to czuje się coraz lepiej - tak stan zdrowia męża opisywała w "Faktach po Faktach" Barbara Giertych. Pełnomocnik Romana Giertycha, od czwartku przebywającego w szpitalu, stwierdził natomiast, że sposób, w jaki prokuratura przedstawiła zarzuty jego klientowi, sprawia, że "nie jest on osobą podejrzaną".

  oprac. Michał Litorowicz