Wiadomości

 • Ukraina. Łapanki w samozwańczych republikach na 'ochotników' do rosyjskiej armii

  Ukraina. Łapanki w samozwańczych republikach na "ochotników" do rosyjskiej armii

  Reporterki BBC News rozmawiały z młodymi mężczyznami z Donbasu, którzy zostali przymusowo wcieleni do rosyjskiej armii. Mieszkańcy z obszarów samozwańczych republik: Ługańskiej i Donieckiej ukrywają się w domach, by uniknąć poboru z łapanki i wysłania na wojnę po trzech dniach szkolenia. Jeden z nich mówi: - Kolega poznaje dziewczyny w aplikacji randkowej, nie po to, by się umówić, tylko żeby mu przyniosły jedzenie.

  Karolina Trela
 • Nowa ordynacja PiS rozbiłaby się o weto Andrzeja Dudy

  Nowa ordynacja PiS rozbiłaby się o weto Andrzeja Dudy

  Gdyby na biurko prezydenta trafiła ordynacja w takiej formie, jakiej chciałoby PiS, to najpewniej rozbiłaby się o weto - wskazuje na to sceptycyzm otoczenia prezydenta i fakt, że Andrzej Duda już raz wyrzucił do kosza ordynację autorstwa PiS. Póki co jednak głowa państwa nie przywiązuje wagi do przymiarek Nowogrodzkiej do zmiany ordynacji wyborczej.

  Jacek Gądek
 • Ukraina. Rosjanie organizują tournée prasowe po Mariupolu. Chcą zaprosić zagranicznych dziennikarzy

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.