Wiadomości

 • Spis powszechny 2021. Wypełniłeś formularz? GUS sprawdzi, czy nie kłamałeś
 • Nowa Zelandia. Próbowali "przemycić" fast foody. Odpowiedzą za złamanie obostrzeń

  Nowa Zelandia. Próbowali "przemycić" fast foody. Odpowiedzą za złamanie obostrzeń

  Dwaj mężczyźni próbowali dostać się do Auckland w Nowej Zelandii, w którym obowiązuje najbardziej restrykcyjny lockdown w kraju. Zatrzymała ich policja, która w bagażniku znalazła mnóstwo fast foodów znanej sieci oraz 100 tys. dolarów nowozelandzkich. Wszystkie restauracje w Auckland - w tym te, które wydają jedzenie na wynos - są obecnie zamknięte. Za złamanie obostrzeń mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Adam Niedzielski: Przygotowaliśmy projekt dopuszczający kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych

  Adam Niedzielski: Przygotowaliśmy projekt dopuszczający kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych

  Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przygotowany został projekt, który pozwoli na kształcenie lekarzy w wyższych szkołach zawodowych, ale nie podał jego szczegółów. Szef resortu podkreślał, że w Polsce brakuje specjalistów w zawodach medycznych, dlatego priorytetem dla resortu zdrowia są teraz działania, które tę sytuację zmienią.

  oprac. Joanna Szwalikowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.