Wiadomości

 • Stan zdrowia rannych w wypadku autokaru. Ranni przeszli operację, w środę transport pacjentów

  Stan zdrowia rannych w wypadku autokaru. Ranni przeszli operację, w środę transport pacjentów

  Stan zdrowia poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, którzy przebywają w szpitalach w Zagrzebiu, jest stabilny - informują chorwackie media. Chirurg Mario Malović pracujący w placówce w Zagrzebiu mówił, że siedmioro pacjentów musiało przejść operację w czasie weekendu. Milivoj Novak, wicedyrektor Centralnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zagrzebiu zapowiedział z kolei, że na środę zaplanowany jest pierwszy medyczny transport grupy rannych.

  Patryk Pytlak, IAR
 • Były kleryk oskarża bp. Mendyka o molestowanie. Duchowny odpowiada: Nieprawda, kłamstwa, pomówienia

  Były kleryk oskarża bp. Mendyka o molestowanie. Duchowny odpowiada: Nieprawda, kłamstwa, pomówienia

  "Oświadczam z całą stanowczością, że zarzut molestowania jest nieprawdą" - podkreślił Marek Mendyk. Odniósł się w ten sposób do opublikowanego przez "Newsweek" wywiadu z byłym już klerykiem Andrzejem Pogorzelskim, który twierdzi, że jako ośmioletni chłopiec był molestowany przez duchownego. "Nie godzę się, aby kłamstwa, pomówienia formułowane pod moim adresem były także powielane przez inne media. (...) Żądam publicznego przeproszenia" - zaznaczył biskup świdnicki.

  Magdalena Bojanowska
 • Iława. Dziewczynki wyłowiły z jeziora dziwny kamień. 'To skarb. Zabytek sprzed 5000 lat'

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.