Wiadomości

 • 'Starsza pani pozna chętnie nowego prezydenta'. 100 najlepszych haseł z Marszu 4 czerwca

  "Starsza pani pozna chętnie nowego prezydenta". 100 najlepszych haseł z Marszu 4 czerwca

  Na paskach TVP Info jasny komunikat: "Nienawiść, wulgarność i agresja na marszu Tuska". W Wiadomościach TVP nieco skromniej: "Z nienawiścią na sztandarach". A jak było w rzeczywistości? Prezentujemy subiektywny wybór 100 najlepszych, najmocniejszych i najczęściej występujących haseł z waszych kartonów, transparentów i koszulek z podziałem na kategorie.

  Grzegorz Wysocki
 • Pawłowski: Donald Tusk upokorzył pozostałych liderów opozycji [OPINIA]

  Pawłowski: Donald Tusk upokorzył pozostałych liderów opozycji [OPINIA]

  Najważniejszym skutkiem Marszu 4 czerwca będzie wybór, przed którym stają właśnie liderzy pozostałych obok Koalicji Obywatelskiej partii opozycyjnych. Czy pozwolić na wrogie przejęcie przez Tuska, czy do ostatnich godzin kampanii obawiać się o przekroczenie progu wyborczego - pisze Łukasz Pawłowski.

  Łukasz Pawłowski
 • Czubkowska: Rosyjska szkoła dezinformacji. Czyli jak obrzydzić Marsz 4 czerwca [OPINIA]

  Czubkowska: Rosyjska szkoła dezinformacji. Czyli jak obrzydzić Marsz 4 czerwca [OPINIA]

  Można przejść ze wzruszeniem ramion nad kolejnymi próbami wykrzywienia obrazu tego, co działo się w Warszawie 4 czerwca. Że to nieudolne, że każdy z odrobiną kompetencji z miejsca wyłapie manipulację, że przecież nie da się przykryć tego, co można było zobaczyć na setkach relacji. Ale niech nikogo nie zwiedzie toporność, banalizm czy łatwy do wskazania fałsz takich narracji. W działaniach dezinformacyjnych to nie wysublimowanie środków się liczy tylko ich skuteczność - ocenia Sylwia Czubkowska.

  Sylwia Czubkowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.