Wiadomości

 • Łódź. Miasto ostrzega o kawałkach mięsa z trutką na szczury. 'Uważajcie na swoje czworonogi!'
 • Radosław Sikorski: PiS szczuje na Ukrainę. Jedynym zwycięzcą tej sytuacji będzie Putin

  Radosław Sikorski: PiS szczuje na Ukrainę. Jedynym zwycięzcą tej sytuacji będzie Putin

  Radosław Sikorski skomentował działania polskiego rządu wobec Ukrainy. Polityk odnosi wrażenie, że Prawo i Sprawiedliwość walczy z Konfederacją o głosy antyukraińskiej społeczności. - Wrócili do swojego durnego nacjonalizmu. Jedynym zwycięzcą tej sytuacji będzie Putin - ocenił, dodając, że już teraz widać zadowolenie Kremla. - Rząd PiS-u szczuje na walczącą o życie Ukrainę. Jest mi wstyd - skwitował europoseł i były szef MSZ.

  Marta Wolf
 • Pilna narada prawników w sprawie kradzieży kopii filmu 'Zielona granica'

  Pilna narada prawników w sprawie kradzieży kopii filmu "Zielona granica"

  Prawnicy firm Metro Films, który jest polskim producentem filmu fabularnego"Zielona granica" oraz Kino Świat, dystrybutor filmu Agnieszki Holland, mieli na dzisiaj zaplanowaną pilną naradę na temat kradzieży kopii cyfrowej obrazu. Nieautoryzowany fragmentu filmu "Zielona granica" od wtorku są emitowane w Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca nie podaje źródła pochodzenia kopii.

  Katarzyna Romik
 • Kolejny wyrok ws. Kajetana P. Sąd nie rozróżnił wcześniej pojęć 'posługiwanie się' a 'użycie'
 • Mateusz Morawiecki krytykuje 'Zieloną granicę'. 'Propagandowe przygotowanie pod demontaż zapory'

  Mateusz Morawiecki krytykuje "Zieloną granicę". "Propagandowe przygotowanie pod demontaż zapory"

  W oświadczeniu po spotkaniu w MSWiA Mateusz Morawiecki odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i krytycznie ocenił film Agnieszki Holland "Zielona granica". Premier opisał nagradzany obraz reżyserki jako propagandowe przygotowanie pod demontaż bariery na granicy, który jego zdaniem ma planować opozycja. Takim planom zdecydowanie zaprzecza jednak Donald Tusk - lider Koalicji Obywatelskiej.

  Andrzej Grochowina
 • Działacz PiS-u porównuje aktorów z 'Zielonej granicy' do hitlerowskich kolaborantów

  Działacz PiS-u porównuje aktorów z "Zielonej granicy" do hitlerowskich kolaborantów

  W przeddzień polskiej premiery najnowszego filmu fabularnego Agnieszki Holland "Zielona granica" w Polsce prawica prześciga się w obraźliwych i bezczelnych inwektywach pod adresem twórców obrazu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Dariusz Matecki porównał aktorów, którzy zagrali w filmie do hitlerowskich kolaborantów. Jednego z nich zgodnie z wyrokiem Podziemnego Wojskowego Sądu Specjalnego zastrzelono.

  Katarzyna Romik
 • MON przejmie publiczną drogę. Będą na niej lądować samoloty wojskowe

  MON przejmie publiczną drogę. Będą na niej lądować samoloty wojskowe

  Od 25 do 29 września na drogowym odcinku lotniskowym (DOL) drogi wojewódzkiej nr 604 pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki odbędzie się wojskowe ćwiczenie pod kryptonimem ROUTE 604 - przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Szkolenia w województwie warmińsko-mazurskim będą pierwszymi tego typu ćwiczeniami zorganizowanymi na DOL od 20 lat.

  Jagoda Różycka
 • Guru polskiej geopolityki może stracić doktorat za plagiat. 'Poważne naruszenie zasad etyki'
 • Kina studyjne zaskoczone decyzją MSWiA o rządowym spocie przed 'Zieloną Granicą'. 'To coś zupełnie nowego'

  Kina studyjne zaskoczone decyzją MSWiA o rządowym spocie przed "Zieloną Granicą". "To coś zupełnie nowego"

  - Jestem na festiwalu w Gdyni i dopiero się dowiedziałem o całej sprawie. Nic mi nie wiadomo, aby ktokolwiek wysłał prośbę czy nakaz dotyczący spotu - tak o decyzji MSWiA, które chce by emisję filmu "Zielona granica" poprzedzał specjalny spot, komentuje dyrektor jednego z warszawskich kin studyjnych. Podobnych głosów jest więcej. Przypomnijmy, że decyzję o tym przekazał wiceszef MSWiA, który na podstawie "szeregu materiałów" i trailera, określił obraz Agnieszki Holland mianem "obrzydliwego paszkwilu".

  Daniel Drob, Katarzyna Romik
 • Długoterminowa prognoza pogody na listopad. We Wszystkich Świętych przydadzą się parasole i kurtki

  Długoterminowa prognoza pogody na listopad. We Wszystkich Świętych przydadzą się parasole i kurtki

  Kalendarzowa jesień zbliża się wielkimi krokami, choć pogoda na to nie wskazuje. Niemniej według pierwszych prognoz długoterminowych listopadowa pogoda będzie typowo jesienna. A we Wszystkich Świętych trzeba będzie się opatulić w ciepłe kurtki i zabrać na cmentarz parasol. Wysoki stopień zachmurzenia pójdzie w parze z ochłodzeniem, a w nocy powrócą przymrozki.

  Kaja Ożga

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.