Wiadomości

 • Koronawirus. Kiedy szczepienia dzieci pomiędzy 5. a 11. rokiem życia? Jest możliwy termin
 • Książę Andrzej otrzymał pozew. Jest oskarżany o napaść na tle seksualnym
 • Ochojska publikuje treść pisma z Komisji Europejskiej ws. murów granicznych. "Jaśniej się nie da"

  Ochojska publikuje treść pisma z Komisji Europejskiej ws. murów granicznych. "Jaśniej się nie da"

  "Bariery na granicach zewnętrznych, w tym bariery pływające, nie są sprzeczne z prawem UE, ale nie mogą uniemożliwiać dostępu do procedury azylowej osobom potrzebującym ochrony międzynarodowej" - przekazała w liście do europosłanki Janiny Ochojskiej komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson. "Nie ma żadnego prawa mówiącego o tym, że trzeba zgłosić się do budki granicznej z prośbą o azyl" - podkreśliła europarlamentarzystka.

  mk, IAR
 • Lawa "pożarła" basen. Erupcja wulkanu Cumbre Vieja może potrwać do grudnia [WIDEO]

  Lawa "pożarła" basen. Erupcja wulkanu Cumbre Vieja może potrwać do grudnia [WIDEO]

  Sześć tysięcy osób przebywających na wyspie La Palma musiało opuścić swoje domy i hotele, by schronić się przed skutkami wybuchu Cumbre Vieja. Erupcja miała miejsce w niedzielę i od tamtej pory zniszczyła 183 budynki mieszkalne. Lawa przesuwa się w kierunku Oceanu Atlantyckiego. Eksperci obawiają się, że gdy zacznie wpływać do wody, nastąpi emisja niebezpiecznych, drażniących gazów.

  karomian
 • Straż Graniczna wypycha migrantów. Powiedziała to rzeczniczka formacji

  Straż Graniczna wypycha migrantów. Powiedziała to rzeczniczka formacji

  W holenderskim reportażu dotyczącym sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wypowiedziała się rzeczniczka prasowa podlaskiej Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz. Funkcjonariuszka przyznała, że stosuje się tam tzw. push-backi, czyli nielegalną procedurę odpychania cudzoziemców od granicy.

  Marta Burza, IAR
 • Kiedy powrót do obostrzeń? Niedzielski: Na razie nie jesteśmy na takim poziomie liczby zachorowań
 • Karmił psy testosteronem i organizował walki zwierząt. 41-latek z Opolszczyzny w areszcie
 • KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN24. Kolejne głosowanie w środę

  KRRiT wciąż nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN24. Kolejne głosowanie w środę

  We wtorek członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji głosowali w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Po raz kolejny nie udało się podjąć decyzji, dlatego w środę odbędzie się kolejne głosowanie. W komunikacie zamieszczonym po posiedzeniu KRRiT znalazła się informacja, że nawet jeśli koncesja zostanie udzielona, to wciąż nie rozwiązuje to kwestii dostosowania struktury właścicielskiej spółki TVN.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Jarocin. Kogut sąsiada zakłócał im ciszę nocną. Policja zbadała sprawę i wycofała się
 • Związkowcy oburzeni karą za Turów. "To woła o pomstę do nieba"

  Związkowcy oburzeni karą za Turów. "To woła o pomstę do nieba"

  Związkowcy z kopalni Turów nie wykluczają wyjazdu do Luksemburga i protestu ws. nałożonej w poniedziałek przez TSUE kary na Polskę - podaje RMF FM. - Pracownicy są zdesperowani. Obawiają się o swoją przyszłość - mówi w rozmowie z reporterem radia Piotr Kubiś, przewodniczący komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" 80 z Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

  mk, IAR

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.