Wiadomości

 • Tour de Konstytucja. Czarnek chce karać. A rodzice bronią dyrekcji szkoły. 714 podpisów pod petycją

  Tour de Konstytucja. Czarnek chce karać. A rodzice bronią dyrekcji szkoły. 714 podpisów pod petycją

  - Dzieciom była przekazywana wiedza niektórych panów prawników, którzy stawiali prezydenta RP w bardzo złym świetle, mówili o turystyce aborcyjnej - powiedział w poniedziałek o Tour de Konstytucja w Dobczycach (woj. małopolskie) minister edukacji Przemysław Czarnek. Polityk zapowiedział postępowania dyscyplinarne wobec dyrekcji szkoły. Tymczasem w obronie dyrekcji i nauczycieli stanęli rodzice i mieszkańcy - petycję podpisało ponad 700 osób.

  oprac. Karolina Kraushar
 • Danuta Holecka wróciła na wizję. Poprowadziła sobotnie wydanie "Wiadomości" w TVP1
 • Komentarze przed meczem po apelu Pawłowicz. "Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę"

  Komentarze przed meczem po apelu Pawłowicz. "Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę"

  "Szwedzi mecz oddadzą walkowerem, a Zlatan Ibrahimović osobiście przygotuje pani Krystynie sałatkę", "przed meczem trzeba zlustrować reprezentację Szwecji i sprawdzić, którzy przodkowie piłkarzy brali udział w Potopie i oblegali Częstochowę" - takie komentarze pojawiły się po wpisie Krystyny Pawłowicz, która zaapelowała do Szwedów o oddanie zrabowanego w czasie Potopu "ogromu dziedzictwa narodowego".

  Magdalena Bojanowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.