Wiadomości

 • Poprosił mamę o kanapkę i worek, cioci mówił o 'wujku'. Zaginięcie, o którym mało kto słyszał

  Poprosił mamę o kanapkę i worek, cioci mówił o "wujku". Zaginięcie, o którym mało kto słyszał

  W 1996 roku siedmioletni Darek wpadł do kuchni i poprosił mamę o kanapki i worek jutowy. Gdy nie wrócił do wieczora, rodzina zaczęła go szukać. Wówczas okazało się, że przed zaginięciem mówił cioci o "wujku", z którym miał przyjść na plażę. Chłopiec do tej pory się nie odnalazł. Sprawa ta stała się medialna dopiero w 2021 roku za sprawą kanału zajmującego się opisywaniem niewyjaśnionych zaginięć.

  Natalia Pacholczyk
 • Ewa Wrzosek odpiera zarzuty prokuratury: Nie napisałam tych SMS-ów, są zmanipulowane przy użyciu Pegasusa

  Ewa Wrzosek odpiera zarzuty prokuratury: Nie napisałam tych SMS-ów, są zmanipulowane przy użyciu Pegasusa

  Przekazanie osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełnianie obowiązków służbowych, wreszcie - zaangażowanie się w działalność polityczną - takie zarzuty chce postawić prokuratorce Ewie Wrzosek Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Warszawska śledcza dostała pismo o zawieszeniu na sześć miesięcy, jej gabinet przeszukano i upubliczniono treść wiadomości, jakie miała wymieniać z inną prokuratorką i szefem biura bezpieczeństwa m.st. Warszawy w 2020 r., kiedy toczyła się kampania prezydencka. - W mojej ocenie te cytowane przez prokuraturę SMS-y zostały zmanipulowane przy użyciu Pegasusa - ocenia Wrzosek.

  Katarzyna Romik
 • Lwy uratowane w Ukrainie są już w USA. 'Radość i duma'

  Lwy uratowane w Ukrainie są już w USA. "Radość i duma"

  Taras, Stefania, Prada i Lesya - to cztery lwy, które tuż po napaści Rosji na Ukrainę, uratowano z ogarniętego wojną kraju. Zwierzęta trafiły do zoo w Poznaniu. Teraz jego dyrekcja z dumą i radością informuje, że lwiątka bezpiecznie wylądowały w Stanach Zjednoczonych i poznają swój nowy dom - azyl Wildcat Sanctuary w Minnesocie.

  Katarzyna Romik

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.