Wiadomości

 • Izraelskie wojsko: Siły powietrzne i lądowe atakują Strefę Gazy
 • Poczta Polska i PWPW reagują na raport NIK w sprawie wyborów kopertowych. "Spółka działała w dobrej wierze"

  Poczta Polska i PWPW reagują na raport NIK w sprawie wyborów kopertowych. "Spółka działała w dobrej wierze"

  "Podkreślenia wymaga, że warunkiem przygotowania do planowanego procesu wyborczego w formie korespondencyjnej było m.in. pozyskanie danych osób uprawnionych do głosowania w celu skutecznego i terminowego przygotowania procesu logistycznego dostarczenia pakietów wyborczych. Realizując to zadanie, Spółka działała w dobrej wierze i zgodnie z prawem" - czytamy w oświadczeniu Poczty Polskiej wydanym po konferencji prezesa NIK. Do ustaleń pocznynionych przez kontrolerów Izby odnieśli się również przedstawiciele Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

  MLZ/IAR
 • Izrael twierdzi, że z Libanu wystrzelono rakiety w kierunku Tel Awiwu. Spadły do morza

  Izrael twierdzi, że z Libanu wystrzelono rakiety w kierunku Tel Awiwu. Spadły do morza

  Izrael mobilizuje kolejnych rezerwistów i wysyła żołnierzy i sprzęt na granicę z Gazą. Wojskowi rozważają rozpoczęcie ofensywy lądowej na palestyńską enklawę, co równałoby się rozpoczęciu wojny. W samym Izraelu siły bezpieczeństwa są wysyłane do kolejnych miast, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wybuchu zamieszek. Siły zbrojne tego kraju poinformowały też o rakietach, które zostały wystrzelone z terytorium Libanu.

  oprac. Michał Litorowicz/IAR
 • Senator PiS o ustaleniach NIK: Trudno nie przyznać racji Banasiowi. Trzeba powiedzieć "B"

  Senator PiS o ustaleniach NIK: Trudno nie przyznać racji Banasiowi. Trzeba powiedzieć "B"

  - Jeżeli chodzi o sprawę formalno-prawną to trudno nie przyznać racji prezesowi Marianowi Banasiowi - stwierdził w rozmowie z portalem Interia.pl Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie polityk partii rządzącej uważa, że kierownictwo NIK zachowało się "niekonsekwentnie", ponieważ do prokuratury skierowano jedynie dwa wnioski o możliwości popełnienia przestępstwa w związku przygotowaniami do przeprowadzenia wyborów kopertowych.

  oprac. Michał Litorowicz/IAR
 • Wyniki losowania Lotto 13.05.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 13.05.2021 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 mln PLN. W Lotto można grać od 3 zł. Po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 mln PLN. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć w TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Rodzice apelowali o pomoc w odnalezieniu dziecka. Krótko później ojca oskarżono o morderstwo
 • Jeździł nago rowerem, nie miał też maseczki. Raz "było mu za gorąco", a "potem jechał do lekarza"

  Jeździł nago rowerem, nie miał też maseczki. Raz "było mu za gorąco", a "potem jechał do lekarza"

  W Szałasach, w województwie świętokrzyskim, policja zatrzymała mężczyznę, który wybrał się na przejażdżkę rowerową całkowicie nagi. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy "zapomniał" ubrań. Ale tym razem nie było już tak beztrosko. Policja wystawiła mężczyźnie mandaty na kwotę 300 zł. Został ukarany nie tylko za brak ubrań, ale i brak maseczki.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • Burze wkraczają do Polski, wraz z nimi grad i bardzo silny deszcz. IMGW już ostrzega
 • Prof. Ptaszyński: stała, wysoka liczba zgonów pokazuje, że wirus cały czas jest groźny

  Prof. Ptaszyński: stała, wysoka liczba zgonów pokazuje, że wirus cały czas jest groźny

  Stała, wysoka liczba zgonów pokazuje, że wirus cały czas jest groźny. Wcześniejsze luzowanie obostrzeń nie oznacza końca pandemii - powiedział prof. Paweł Ptaszyński z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odnosząc się do najnowszych danych dotyczących sytuacji epidemicznej.

  PAP, oprac. Aleksandra Chłapińska
 • Bartłomiej Wróblewski nie zostanie RPO. Senat odrzucił kandydaturę posła PiS

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.