Wiadomości

 • Donald Tusk o projekcie ustawy w sprawie in vitro: Państwo przywróci wsparcie finansowe
 • Meloni i 'cień Mussoliniego'. Politolożka o reakcji PiS: W Warszawie są nadzieje, ale mamy rozbieżności

  Meloni i "cień Mussoliniego". Politolożka o reakcji PiS: W Warszawie są nadzieje, ale mamy rozbieżności

  - Oczywiście obserwowaliśmy pewne zbliżenie między Meloni a przedstawicielami polskich władz oraz rysuje się tutaj pewna wspólnota wartości. Pamiętajmy tylko, że polityka nie rządzi się wyłącznie wartościami. Pod względem realnych interesów mamy natomiast rozbieżności. - mówi w Gazeta.pl dr hab. Izolda Bokszczanin-Gołaś z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Daniel Drob, IAR
 • Rosja. Sprzeciwiał się mobilizacji, rzucając koktajle Mołotowa. Został zatrzymany [WIDEO]

  Rosja. Sprzeciwiał się mobilizacji, rzucając koktajle Mołotowa. Został zatrzymany [WIDEO]

  Rosja od kilku dni prowadzi częściową mobilizację, w związku z czym już ponad 260 tys. mężczyzn uciekło z kraju, a kolejne tysiące protestują. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Uriupinsku położonym we wschodnio-południowej Rosji 35-latek rzucał koktajlami Mołotowa w urząd rekrutacyjny. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko mobilizacji. Mężczyzna został zatrzymany przez służby na miejscu zdarzenia.

  Karolina Kraushar

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.