Wiadomości

 • Kościelisko. Tragedia w ośrodku biathlonowym. Nie żyje 15-latka
 • Ostróda. 'Ludzie w mundurach chodzą po domach'. O co chodzi?

  Ostróda. "Ludzie w mundurach chodzą po domach". O co chodzi?

  "W okolicach Ostródy po domach chodzą ludzie w mundurach i czarnych czapkach. Podają się za żołnierzy, robią zdjęcia i informują, że nieruchomości zostaną przejęte na cele wojskowe" - wynikało z komunikatu, jaki podało lidzbarskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jak się okazało, zaszło nieporozumienie. Do domów pukali nie oszuści, lecz prawdziwi żołnierze.

  Karolina Mianecka
 • Brutalne zabójstwo w Sochaczewie. Policja ujawniła nowe szczegóły
 • Afera szpiegowska z komisją ds. WSI w tle. Sikorski obwinia Cenckiewicza, a Cenckiewicz Sikorskiego
 • Tunel na Zakopiance rajem dla amatorów rapu i kawy. Nagranie z monitoringu robi wrażenie [WIDEO]

  Tunel na Zakopiance rajem dla amatorów rapu i kawy. Nagranie z monitoringu robi wrażenie [WIDEO]

  Tunel na Zakopiance, otwarty ledwie miesiąc temu, kryje najwyraźniej jakąś tajemnicę, bo kierowcy całkowicie zapominają tam o przepisach ruchu drogowego. Uchwyciła ich kamera monitoringu, a GDDKiA opublikowała nagranie, od którego skóra cierpnie: kierowcy robią w tunelu postój na kawę, nagrywają amatorski teledysk, bez wahania parkują na technicznym pasie i wysiadają z ciężarówki wprost na jezdnię, by sobie zrobić tam zdjęcie.

  Jagoda Różycka
 • Tak opozycja może pokonać PiS. Sondaż w trzech wariantach

  Tak opozycja może pokonać PiS. Sondaż w trzech wariantach

  Sondażownia United Surveys sprawdziła trzy możliwe warianty stary opozycji w najbliższych wyborach parlamentarnych. Najwięcej mandatów partiom opozycyjnym przypadłoby w przypadku samodzielnego startu wszystkich partii. Wówczas Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL wprowadziłyby do Sejmu łącznie 256 posłów.

  Patryk Pytlak
 • Francja. Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Jest nowy wariant

  Francja. Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Jest nowy wariant

  Francuski minister zdrowia Francois Braun przestrzega przed kolejną falą koronawirusa. Wskaźnik zachorowalności na terytorium całego kraju wzrósł o 26 proc. w ciągu jednego tygodnia. Szef resortu zdrowia poinformował, że główną przyczyną wzrostu jest pojawienie się nowego wariantu BQ1.1.

  Patryk Pytlak
 • Ukraina. Jaki jest obecny cel Rosji? ISW: Pieskow się wygadał

  Ukraina. Jaki jest obecny cel Rosji? ISW: Pieskow się wygadał

  Obecnie nie ma mowy, by Rosja zaanektowała kolejne ukraińskie terytoria, bo "jest jeszcze wiele do zrobienia" w częściowo zajętych obwodach - wynika z wypowiedzi Dmitrija Pieskowa, rzecznika Kremla, cytowanego przez Instytut Badań nad Wojną. Tym samym Pieskow po raz pierwszy przyznał, jaki jest aktualny cel rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

  Karolina Mianecka
 • Pogrzeb Jana Nowickiego. Rodzina powiadomiła o dacie. Aktor już dawno zaplanował, gdzie spocznie
 • Ukraina. Co mają w racjach żywnościowych rosyjscy żołnierze? 'Obrzydlistwo','Nie chcecie tego widzieć'

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.