Wiadomości

 • Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  Która z partii zapewniłaby Polsce bezpieczeństwo? Jest sondaż. Pierwsze miejsce nie dla PiS-u

  "Bezpieczna przyszłość Polaków" - tak brzmi hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to partia Jarosława Kaczyńskiego nie zajęła pierwszego miejsca w najnowszym sondażu SW Research dla rp.pl. W badaniu zapytano respondentów, pod rządami której partii Polska byłaby najbezpieczeniejsza. PiS został wyprzedzony o 1,5 punktu procentowego przez inne ugrupowanie.

  Marcin Kozłowski
 • O czym rozmawiają narodowcy, gdy jadą na konwencję? Przaśne żarty i wyliczanka 'antypolskich' miast
 • Strzelanina na północy Kosowa. Zginął policjant. Premier o 'ataku terrorystycznym'

  Strzelanina na północy Kosowa. Zginął policjant. Premier o "ataku terrorystycznym"

  "Zabicie policjanta i zranienie drugiego na północy Kosowa, zaplanowane, zorganizowane i wykonane przez serbskie gangi przestępcze, stanowi atak na prawo i porządek" - przekazała w niedzielnym oświadczeniu prezydenta Kosowa Vjosa Osmani. To reakcja na niedzielną strzelaninę, do której doszło w pobliżu wsi Bajnskë. Wiceszef KE Josep Borrell nazwał zdarzenie "ohydnym atakiem".

  Marcin Kozłowski
 • Awantura w Polsat News o film Holland. Poboży z PiS: Czytała pani 'Mein Kampf'? To zła książka?

  Awantura w Polsat News o film Holland. Poboży z PiS: Czytała pani "Mein Kampf"? To zła książka?

  Podczas dyskusji o filmie Agnieszki Holland na antenie Polsat News zawrzało. Zdaniem Agnieszki Dziemianowicz-Bąk Polacy zasługują na komentarz od tych, którzy "Zieloną granicę" widzieli. - Czytała pani "Mein Kampf"? Potrafi pani powiedzieć, że to zła książka? - zareagował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. Bogdan Rymanowski upomniał swoich gości i uprzedził, że jeżeli się nie uspokoją, wyciszy im mikrofony.

  Marta Wolf
 • Hiszpania zszokowana zdjęciami nagich dziewcząt wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję
 • Donald Tusk: Jak można mówić ludziom, którzy chcą iść do kina, że są świniami?
 • Zełenski nie spotkał się z polskimi władzami. Były prezydent: Przygotowuje Ukrainę do zmian

  Zełenski nie spotkał się z polskimi władzami. Były prezydent: Przygotowuje Ukrainę do zmian

  - Jeżeli się nie spotkał z władzami, to znaczy, że przygotowuje politykę ukraińską do zmiany politycznej w Polsce - skomentował niezapowiedzianą wizytę Wołodymyra Zełenskiego były prezydent Bronisław Komorowski. Zełenski w drodze powrotnej z Kanady zatrzymał się w Lublinie, gdzie wręczył ukraińskie odznaczenia państwowe polskim wolontariuszom. - Jest wyraźny sygnał: chce podziękować społeczeństwu polskiemu, ale nie chce dziękować władzy - dodał Leszek Miller.

  Jagoda Różycka
 • PiS po raz kolejny straszy Donaldem Tuskiem. 'Padł na kolana przed Putinem i rozbroił Polskę'
 • USA. Aligator pływał w miejskim kanale. W jego pysku były ludzkie szczątki [WIDEO]
 • Afera wizowa. 'Die Zeit': Kaczyński zachowuje się jak mały Donald Trump

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.