Wiadomości

 • Niemieckie siły powietrzne pomagają w transporcie chorych na COVID-19

  Niemieckie siły powietrzne pomagają w transporcie chorych na COVID-19

  Od piątku pacjenci chorzy na COVID-19, którzy wymagają intensywnej terapii, ale zabrakło dla nich miejsc na oddziałach szpitalnych, zostaną przetransportowani samolotami niemieckich sił powietrznych. O sprawie informuje dziennik "Tagesspiegel".

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Tusk o Kaczyńskim: To nie jest moja obsesja. Okazał się tchórzem, zdezerterował

  Tusk o Kaczyńskim: To nie jest moja obsesja. Okazał się tchórzem, zdezerterował

  - Wierzcie mi, to nie moja obsesja, to wielki problem ustrojowy, to wielki problem wszystkich Polaków, że mamy władzę skupioną w rękach jednego człowieka, który nie pierwszy raz, ale dzisiaj jest to szczególnie dotkliwe dla wszystkich, okazuje się tchórzem, zdezerterował - mówił na konwencji z okazji sześciolecia Komitetu Obrony Demokracji Donald Tusk.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Omikron 500 proc. bardziej zakaźny? Ekspert: W historii pandemii nie było jeszcze takiej sytuacji

  Omikron 500 proc. bardziej zakaźny? Ekspert: W historii pandemii nie było jeszcze takiej sytuacji

  Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała wariant Omikron jako "szczególnie niebezpieczny". - W historii pandemii nie było jeszcze takiej sytuacji - mówi portalowi ABCzdrowie.pl dr Bartosz Fiałek. Koncerny przeprowadzają badania nad nową mutacją i testują już nowe szczepionki. Według części ekspertów mutacja może być bardziej zaraźliwa.

  oprac. Joanna Zajchowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.