Wiadomości

 • Żabowo. Koszmarny wypadek. Kierowca ciągnika wymusił pierwszeństwo. Nie żyje 43-letnia kobieta
 • USA. Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła 200 tys. Tyle zakładał "najczarniejszy scenariusz"
 • Rada Programowa chce wycofania TVP z organizacji Eurowizji Junior. "Przedmiotowe traktowanie dzieci"
 • Szczecin. CBA przeszukało były szpital Tomasza Grodzkiego. "Planowane kolejne czynności"

  Szczecin. CBA przeszukało były szpital Tomasza Grodzkiego. "Planowane kolejne czynności"

  Niemal stu funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukało 23 miejsca w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji, do której miało dochodzić w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Dyrektorem tej placówki do 2016 r. był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który pełnił też funkcję ordynatora.

  Marcin Kozłowski
 • Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki. Onet: Wśród nich poparcie ustaw i "porzucenie walki z LGBT"

  Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki. Onet: Wśród nich poparcie ustaw i "porzucenie walki z LGBT"

  Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała, że Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania przedstawił Zbigniewowi Ziobrze warunki dotyczące dalszego trwania koalicji Zjednoczonej Prawicy. - Czekamy na odpowiedź - dodała. Z ustaleń Onetu wynika, że Kaczyński domaga się od Ziobry m.in. poparcia dwóch ustaw ("futerkowej" i o bezkarności) oraz "porzucenia krucjaty ideologicznej i postulatów dotyczących walki z LGBT".

  Katarzyna Nowak
 • Koronawirus w pociągu relacji Poznań-Toruń. Sanepid apeluje do pasażerów
 • Ziobro chciał iść "na ostro". W PiS aż zdziwienie, że "pękł" tak szybko

  Ziobro chciał iść "na ostro". W PiS aż zdziwienie, że "pękł" tak szybko

  Zbigniew Ziobro jeszcze w weekend chciał iść na ostro, ale w poniedziałek w południe zwracał się już publicznie do Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o rozmowę. W PiS jest wręcz zdziwienie, że "pękł" szybko. - Na miejscu Zbyszka to bym jeszcze nie odpuszczał - mówi polityk PiS dobrze znający Ziobrę. Ale polityk Solidarnej Polski twierdzi, że to z Nowogrodzkiej otrzymali sygnał o możliwym powrotcie do rozmów i to dlatego Ziobro złagodził ton.

  Jacek Gądek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.