Wiadomości

 • Prof. Sadurski nazwał PiS "zorganizowaną grupą przestępczą". Ostateczna wygrana w sądzie

  Prof. Sadurski nazwał PiS "zorganizowaną grupą przestępczą". Ostateczna wygrana w sądzie

  "Wniosek kasacyjny PiS o rozpatrzenie prawomocnego wyroku na moją korzyść w wytoczonej mi sprawie o ochronę dóbr osobistych PiS został właśnie odrzucony przez Sąd Najwyższy" - poinformował prof. Wojciech Sadurski. Ponad dwa lata temu konstytucjonalista nazwał partię Jarosława Kaczyńskiego "zorganizowaną grupą przestępczą". PiS wytoczyło mu wtedy proces.

  oprac. Magdalena Bojanowska
 • Tusk: "Ludzie boją się ze mną spotkać, obawiają się represji". Mówi o pogróżkach dla przedsiębiorców

  Tusk: "Ludzie boją się ze mną spotkać, obawiają się represji". Mówi o pogróżkach dla przedsiębiorców

  - Otrzymałem informację, że przedsiębiorca, u którego miałem dzisiaj gościć, dostał od niektórych ludzi sygnał, że będzie się to wiązało z kłopotami dla niego - powiedział Donald Tusk, który od kilku dni odwiedza przedsiębiorców. - Ludzie boją się ze mną spotkać, bo obawiają się, że spotkają ich za to represje - dodał lider Platformy Obywatelskiej.

  Magdalena Bojanowska
 • PiS osacza Banasia, a ten wbija szpilę Kaczyńskiemu. Kulisy wojny wokół "pancernego Mariana"

  PiS osacza Banasia, a ten wbija szpilę Kaczyńskiemu. Kulisy wojny wokół "pancernego Mariana"

  PiS wzięło się za Mariana Banasia. Immunitet prezes NIK wisi na włosku, a on sam jest osamotniony. Obóz rządzący chce się z nim rozprawić, bo Banaś wciska w ręce opozycji ostrą amunicję do ostrzeliwania PiS-u choćby ws. inwigilacji Pegasusem. "Pancerny Marian" chce też wzywać Jarosława Kaczyńskiego na przesłuchanie. - Chyba chłopa rozum opuścił. Prezes Kaczyński tak zwykł reagować na takie zaczepki - mówi nam jego współpracownik.

  Jacek Gądek

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.