Wiadomości

 • Nawet 100 tys. osób na marszu w stolicy, doszło do ataków na protestujących. Mnóstwo policji pod domem prezesa PiS

  Nawet 100 tys. osób na marszu w stolicy, doszło do ataków na protestujących. Mnóstwo policji pod domem prezesa PiS

  W miastach w całej Polsce w piątek odbywały się marsze i manifestacje w związku z ubiegłotygodniowym orzeczeniem TK ws. aborcji. Według szacunków stołecznego ratusza w warszawskim marszu brało udział w szczytowym momencie ok. 100 tys. osób. W centrum doszło do ataków na protestujących ze strony pseudokibiców. Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób.

  oprac. Magdalena Bojanowska , oprac. Marcin Kozłowski
 • Emilewicz: Wolność kobiety kończy się, kiedy zachodzi w ciążę, jest ograniczona wolnością dziecka

  Emilewicz: Wolność kobiety kończy się, kiedy zachodzi w ciążę, jest ograniczona wolnością dziecka

  - Kiedy słucham postulatów, które są wykrzykiwane, że "mój brzuch, moja sprawa", to jest dla mnie zdanie, które mówi o fundamentalnym niezrozumieniu jednostki ludzkiej - stwierdziła w rozmowie z TVN24 posłanka klubu PiS Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do protestów po czwartkowym orzeczniu TK. Była wicepremier dodała, że "wolność kobiety jednak kończy się w momencie, kiedy zachodzi w ciążę" i "jest ograniczona wolnością dziecka".

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Rzecznik episkopatu o propozycji Dudy ws. aborcji: Nie ma żadnego miejsca na kompromis

  Rzecznik episkopatu o propozycji Dudy ws. aborcji: Nie ma żadnego miejsca na kompromis

  - Jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos, to powie, że nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia - mówił w programie "Newsroom" w Wirtualnej Polsce rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak. Odniósł się w ten sposób do projektu nowelizacji ustawy zaproponowanego w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę.

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Wyniki losowania EuroJackpot 30.10.2020 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  Wyniki losowania EuroJackpot 30.10.2020 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]

  EuroJackpot to loteria organizowana w Europie, w której uczestniczy 18 państw europejskich, w tym Polska. W EuroJackpot grasz o niewyobrażalnie wysokie wygrane - nawet 90 mln euro, czyli około 414 mln zł! W każdym losowaniu gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 mln euro, czyli około 46 mln zł! Losowania odbywają się co piątek między godziną 20.00 a 21.00.

  becia
 • Sondaż CBOS: duży spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Traci 9 punktów procentowych

  Sondaż CBOS: duży spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Traci 9 punktów procentowych

  "Wydarzenia z trzeciej dekady października wpłynęły na wyraźne osłabienie społecznego poparcia dla rządzącej formacji" - podał CBOS w piątkowym komunikacie. Według najnowszego sondażu na Zjednoczoną Prawicę chciałoby zagłosować 31,3 proc. respondentów - to spadek o ponad 9 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Pogoda na weekend 31 października-1 listopada. Ładny i ciepły koniec tygodnia
 • Rzepliński mówił o "hołocie", teraz twierdzi, że doszło do manipulacji. Dziennikarz: Mam to nagrane

  Rzepliński mówił o "hołocie", teraz twierdzi, że doszło do manipulacji. Dziennikarz: Mam to nagrane

  "Nie nazwałem hołotą uczestników ostatnich polskich protestów. Użyłem tego określenia wobec plądrujących sklepy czy palących samochody demonstrantów we Francji i USA" - wyjaśnia w opublikowanym w piątek po południu oświadczeniu były prezes TK Andrzej Rzepliński, odnosząc się do wywiadu opublikowanego w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Autor tekstu Robert Mazurek twierdzi jednak, że było inaczej.

  oprac. Daniel Drob, oprac. Marcin Kozłowski

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.