Wiadomości

 • Niedziele handlowe 2020. Czy 25 października zrobimy zakupy?
 • Łódź. Policjant nagle przewrócił na ziemię demonstranta. Nagranie obiegło sieć

  Łódź. Policjant nagle przewrócił na ziemię demonstranta. Nagranie obiegło sieć

  Kilkaset osób uczestniczyło w sobotniej manifestacji w Łodzi w związku z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Media społecznościowe obiegło nagranie z udziałem jednego z uczestników. Mężczyzna został nagle przewrócony na ziemię przez funkcjonariusza. "Film , który budzi tak wiele emocji jest fragmentem trwającej dłużej sytuacji. Nie słychać wszystkich wypowiedzi uczestnika manifestacji" - komentuje Komenda Wojewódzka Policji.

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Zatrzymanie posła Lewicy w trakcie protestów w Katowicach. "Podarcie ciuchów, zniszczenie okularów"

  Zatrzymanie posła Lewicy w trakcie protestów w Katowicach. "Podarcie ciuchów, zniszczenie okularów"

  W trakcie wieczornej sobotniej manifestacji w sprawie orzeczenia TK dotyczącego aborcji został zatrzymany poseł Lewicy Maciej Kopiec. Jak twierdzi, został "zglebowany", a także podarto mu ubrania i zniszczono okulary. Polityk został zwolniony i wrócił na protest. Katowicka policja przekonuje, że parlamentarzysta "zaatakował mundurowych" i "kopał w tarcze".

  oprac. Marcin Kozłowski, IAR
 • Koronawirus. Blisko 20 tys. zakażonych we Włoszech, źle w Portugalii, ale najgorzej jest w Wlk. Brytanii

  Koronawirus. Blisko 20 tys. zakażonych we Włoszech, źle w Portugalii, ale najgorzej jest w Wlk. Brytanii

  We Włoszech na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby 151 osób. Potwierdzonych zostało ponad 19 600 nowych zakażeń koronawirusem, co jest kolejnym rekordem od początku epidemii w lutym. W Portugalii w ciągu ostatniej doby zanotowano najwyższą od początku epidemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem: ponad 3,6 tys. - przekazał w sobotę rząd. Premier Antonio Costa nie wykluczył ogłoszenia w najbliższym czasie nowych obostrzeń. W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 23 012 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 174 kolejne zgony z powodu Covid-19

  PAP
 • Wyniki losowania Lotto 24.10.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  Wyniki losowania Lotto 24.10.2020 [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa]

  W Lotto (kiedyś występującym pod nazwą Duży Lotek) pula na "szóstki" wynosi nie mniej niż 2 mln PLN. W Lotto można grać od 3 PLN. Dodatkowo po każdym losowaniu Lotto odbywa się dodatkowe losowanie Lotto Plus 6 z 49 liczb, w którym za 1 zł można wygrać 1 000 000 zł. Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Losowanie Lotto można obejrzeć na żywo w telewizji TVP Info o godz. 21:40.

  becia
 • Dziennikarz wylicza, ile osób może umrzeć na COVID-19 za dwa tygodnie. "Bardzo złe wiadomości"
 • Ekspertka: Wyrok TK sprawi, że coraz mniej osób będzie podejmowało decyzje prokreacyjne

  Ekspertka: Wyrok TK sprawi, że coraz mniej osób będzie podejmowało decyzje prokreacyjne

  - Wyeliminowanie przesłanki embriopatologicznej to tak naprawdę wyeliminowanie 98 proc. ustawowych aborcji w Polsce. Będzie to oznaczało brak opieki medycznej dla kobiet, brak możliwości skonsultowania się z lekarzem. Mocny cios otrzyma również diagnostyka prenatalna - oceniła w rozmowie z Gazeta.pl Kamila Ferenc z Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Zdaniem ekspertki ogłoszony w czwartek wyrok Trybunału Konstytucyjnego może skutkować również tym, że coraz mniej osób będzie chciało podejmować decyzje prokreacyjne.

  Michał Litorowicz
 • Protesty przeciwko wyrokowi TK o aborcji. W Warszawie policja wystawiła protestującym 70 mandatów
 • Dr Zaczyński o szpitalu na Stadionie Narodowym: Prace toczą się nieprzerwanie

  Dr Zaczyński o szpitalu na Stadionie Narodowym: Prace toczą się nieprzerwanie

  - Mieliśmy maseczki. To ja bardziej nosiłem maseczkę dla prezydenta niż prezydent dla mnie. Jeśli tego by nie było, to rozumiem, że mogło powstać ryzyko zakażenia - powiedział dr Artur Zaczyński, który koordynuje przygotowanie warszawskiego szpitala tymczasowego. Jak dodał, prace na stadionie toczą się nieprzerwanie. RMF FM podało, że ze względu na przymusową kwarantannę osób, które na stadionie towarzyszyły prezydentowi, prace nad budową szpitala mogą się opóźnić.

  oprac. Magdalena Bojanowska

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.