Wiadomości

 • Neapolitańczycy gromadnie wychodzą na ulice. "To może skończyć się nową falą zachorowań"

  Neapolitańczycy gromadnie wychodzą na ulice. "To może skończyć się nową falą zachorowań"

  Z największą liczbą śmiertelnych ofiar koronawirusa mamy do czynienia we Włoszech. Nic dziwnego, że włoski rząd wprowadził radykalne obostrzenia dotyczące poruszania się. Jednak, jak informują włoskie media, coraz więcej osób pojawia się na miejskich targowiskach. Szczególnie widoczne jest to w Neapolu. Zdaniem ekspertów może to szybko doprowadzić do nowej fali zachorowań.

  MLZ
 • Ministerstwo Cyfryzacji rozszerzy funkcje aplikacji do kwarantanny

  Ministerstwo Cyfryzacji rozszerzy funkcje aplikacji do kwarantanny

  Ministerstwo Cyfryzacji rozszerzy funkcje aplikacji "kwarantanna domowa". Od początku tego miesiąca oprogramowanie obowiązkowo muszą zainstalować na swoich smartfonach osoby, które zostały poddane 14-dniowej kwarantannie. Aplikacja ułatwia policji oraz innym służbom przeprowadzanie kontroli.

  IAR,dafa
 • Policja we Wrocławiu urządziła rozdawanie awansów. Świętować mogło nawet stu policjantów i orkiestra
 • Koronawirus w USA. W ciągu doby zmarło blisko 1500 osób

  Koronawirus w USA. W ciągu doby zmarło blisko 1500 osób

  1480 osób zakażonych koronawirusem zmarło w USA w ciągu ostatnich 24 godzin - podal w swoim raporcie w piątek wieczorem miejscowego czasu Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To najwyższa liczba zgonów w ciągu jednej doby na świecie od początku pandemii.

  IAR,dafa
 • Niedziele handlowe 2020. Czy 5 kwietnia wypada niedziela handlowa?
 • Gowin o wyborach: Liczę, że liderzy opozycji wezmą na siebie odpowiedzialność za historyczny moment

  Gowin o wyborach: Liczę, że liderzy opozycji wezmą na siebie odpowiedzialność za historyczny moment

  - Wiem, że zapadła decyzja, żeby również posłowie PiS podpisali się pod tym projektem. Nie była to decyzja prosta. (...) Termin wyborów jest dziś w rękach opozycji - powiedział w TVN 24 wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, przeprowadzona przez niego propozycja jest "trudna dla wszystkich" - także dla Andrzeja Dudy, który nie mógłby zostać wybrany na drugą kadencję.

  kn
 • 437 nowych przypadków i 14 ofiar śmiertelnych w ciągu dnia. Gowin chce zmian w konstytucji [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

  437 nowych przypadków i 14 ofiar śmiertelnych w ciągu dnia. Gowin chce zmian w konstytucji [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 437 nowych przypadkach koronawirusa. Tylko w piątek w Polsce z powodu koronawirusa zmarło czternaście osób. Wciąż nie wyjaśniła się sytuacja z wyborami prezydenckimi. Jarosław Gowin zaproponował, by zmienić konstytucję, co wydłużyłoby kadencję Andrzeja Dudy do siedmiu lat - propozycję popiera rząd, ale odrzuca opozycja. Wizyta polskiej delegacji w Smoleńsku odbędzie się w innym terminie. Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy o wartości 22 miliardów złotych. Przemysław Sypniewski nie jest już prezesem Poczty Polskiej. Na stanowisku zastąpił go wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot.

  dbd, IAR, kn
 • "Nie ma parad gejów, jest mniej aborcji". Ksiądz z Warszawy o "plusach" epidemii koronawirusa

  "Nie ma parad gejów, jest mniej aborcji". Ksiądz z Warszawy o "plusach" epidemii koronawirusa

  "Nie ma parad gejów, a w Hiszpanii prędko nie wrócą. (...) Może być nawet tak, że w ostatecznym rozliczeniu bilans ofiar COVID-19 i ocalonych od aborcji istnień wyjdzie na plus na korzyść żywych" - wskazuje proboszcz parafii na warszawskim Bemowie. Duchowny zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym wskazuje, "ile dobra wydarzyło się w Europie" dzięki koronawirusowi.

  kn
 • W pierwszy piątek miesiąca ksiądz odwiedził w domu 80-latkę. "Bez maseczki. Mówił, żeby się nie bać"

  W pierwszy piątek miesiąca ksiądz odwiedził w domu 80-latkę. "Bez maseczki. Mówił, żeby się nie bać"

  - W pierwszy piątek miesiąca do mojej babci przyszedł ksiądz. Bez maseczki, bez rękawiczek, z komunią w ręce. Mówił: "proszę się nie bać, zdrowy jestem". Po wejściu nie zachował dwumetrowego dystansu - mówi czytelniczka Gazeta.pl, która podkreśla, że tym samym zniweczone zostały wysiłki rodziny, by nie narażać kobiety na zakażenie. Gdy skontaktowała się z parafią, usłyszała, by "nie ulegać fiksacji".

  kn

Wiadomości - z Polski i ze świata

Portal wiadomosci.gazeta.pl to strona, na której znajdziesz najnowsze newsy z Polski i ze świata. Interesujesz się polityką, gospodarką, sprawami lokalnymi? Trafiłeś w dobre miejsce. Na naszej stronie znajdziesz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się w Polsce i zagranicą. Zostań z nami na dłużej i czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Wiadomości gazeta.pl - najnowsze informacje z kraju i ze świata

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego piszemy nie tylko o świecie wielkiej polityki i biznesu, ale także o sprawach lokalnych. Wiadomości z Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz znacznie mniejszych miejscowości są dla nas równie interesujące, co informacje z Brukseli, Waszyngtonu i Moskwy. Na portalu wiadomosci.gazeta.pl znajdziesz bieżące informacje na temat wypadków, istotnych inwestycji, decyzji samorządów czy innych spraw, które mają znaczenie dla lokalnych społeczności.

Aby być na bieżąco, śledzimy polskie i zagraniczne media, obserwujemy poczynania najważniejszych polityków i czerpiemy z informacji przekazywanych przez największe agencje prasowe na świecie. Dbamy o to, aby nasi czytelnicy otrzymywali informacje jak najszybciej. Korzystamy z wiarygodnych źródeł i dbamy o fakt checking. Wszystko po to, aby podawane przez nas wiadomości z kraju i ze świata były rzetelne i przedstawiały prawdziwy obraz rzeczywistości. Tworzymy również autorskie treści, rozmawiamy z politykami i ekspertami, którzy komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia. Nasi dziennikarze dbają, aby każdy czytelnik znalazł w serwisie wiadomosci.gazeta.pl coś interesującego.

Portal wiadomosci.gazeta.pl - włącz powiadomienia i trzymaj rękę na pulsie

Lubisz czytać najnowsze wiadomości i być na bieżąco? Odwiedzaj regularnie stronę wiadomosci.gazeta.pl, aby wiedzieć, co dzieje się w Polsce i poza jej granicami. Obserwuj przedstawiane przez nas wiadomości na portalach społecznościowych jak Facebook i Twitter. Jeżeli chcesz, możesz także włączyć specjalne powiadomienia, dzięki którym będziesz otrzymywał informacje o najważniejszych wiadomościach ze świata i kraju, które pojawią się w naszym serwisie.