Walia

Więcej o:

Walia

• Rugby: Koniec świata dla Walii

Nazajutrz po porażce 34:38 Jenkins podał się do dymisji. Dla Walijczyków porażka z Fidżi to prawdziwy koniec świata. W ćwierćfinale zabraknie ich po raz pierwszy od 12 lat. Rugbiści z małego archipelagu na Pacyfiku już w pierwszej połowie wypracowali sobie dużą przewagę (25:10). Walijczycy po

• Wstrząsające nagrania z farmy mlecznej w Walii. Krowy kopane i bite

Organizacja Animal Equality walcząca o prawa zwierząt ujawniła efekty śledztwa przeprowadzonego na jednej z farm mlecznych w Walii. Farma jest powiązana z dystrybutorem mleka m.in. dla dużych sieci gastronomicznych. Jak podaje organizacja, w ciągu trwającego kilka miesięcy śledztwa rozpoczętego w

• W rugby Anglia padła przed Walią

W Londynie Walia pokonała Anglię 26:19. To pierwsze zwycięstwo Walijczków nad aktualnymi wicemistrzami świata na ich terenie od 20 lat. Wygrana jest tym bardziej wartościowa, że goście po przerwie odrobili 13 punktów straty (Anglicy prowadzili 19:6), dwa razy przedzierając się na pole punktowe

• Walia: szukają pomocy dla trzech bezdomnych Polaków

Trójka Polaków - dwaj bracia w wieku dwudziestu kilku lat i mężczyzna po czterdziestce - przybyła do Walii zatrudniona przez agencję pośrednictwa. Praca się skończyła się i agencja zostawiła Polaków na lodzie. Wkrótce wydali ostatnie pieniądze i nie mieli za co wrócić do kraju. Zamieszkali w chacie