70 tysięcy z akcji "Wspólne Święta"! Dziękujemy i prosimy o więcej

69 426 zł - tyle dokładnie wpłaciliście w okresie świątecznym na konto Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), która wspólnie z Gazeta.pl pod hasłem "Wspólne Święta" prowadzi zbiórkę na zakup i transport świątecznych paczek. To dzięki Wam niebawem dostarczymy ponad 500 paczek dla pacjentów szpitala w Chersoniu i mieszkańców wyzwolonych podchersońskich wsi. Jesteście niesamowici! Każda kolejna wpłata to ważna pomoc, wciąż zachęcamy do wsparcia.

Wesprzyj >>>TUTAJ 

Wojna w Ukrainie trwa już ponad dziesięć miesięcy, potrzeby poszkodowanej ludności są ogromne i wciąż się zmieniają. Wspólnie z Fundacją PCPM postanowiliśmy pomóc tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Zawartość paczek konsultowaliśmy z personelem szpitala w Chersoniu, tak aby były to rzeczy naprawdę pierwszej potrzeby.

Niedawno odbity przez wojska ukraińskie Chersoń nie tylko jest bardzo poszkodowany miesiącami okupacji, lecz także notorycznie cierpi wskutek ostatnich ataków rakietowych. 24 grudnia Chersoń był atakowany 41 razy (!), później po kilka-kilkanaście razy dzień w dzień. W tym czasie zginęło 16 mieszkańców, 64 osoby odniosły rany. Trwają ewakuacje, z miasta wyjeżdża po 200 osób każdego dnia.

Większość mieszkańców podchersońskich wsi chce z kolei zostać w swoich domach, mimo że brakuje tam dosłownie wszystkiego. Dlatego wszystkie paczki postanowiliśmy skierować właśnie w te miejsca: do Chersonia i okolicznych wsi. Potrzebne rzeczy już są kupione, paczki spakowane, obecnie szykowany jest transport. Wszystko powinno trafić do potrzebujących przed styczniowym terminem świąt. 

W paczkach znajdują się ciepłe koce, ocieplane skarpety i buty, jedzenie z długim terminem ważności (konserwy mięsne, tuńczyk w puszce, witaminy, czekolada) i tak potrzebne obecnie rzeczy jak świece i latarki. W ponad 150 paczkach kierowanych do podchersońskich osad znajdą się również m.in. kasza gryczana i olej. Do każdej paczki dodajemy kartkę świąteczną – symboliczny dodatek do akcji, który oby dodawał otuchy chorym i rannym, gdy wokół szpitala wciąż wyją syreny przeciwlotnicze. W tym momencie (stan na 27 grudnia – przyp. red.) w chersońskim szpitalu przebywa 134 pacjentów i każdy z nich otrzyma naszą paczkę, podobnie jak personel wspomnianego szpitala.

Każda kolejna wpłata to ważna pomoc w tamtym regionie, zwłaszcza teraz, gdy niedawno wyzwolony Chersoń jest pod stałym ostrzałem, a w pobliskich wsiach brakuje wszystkiego. Więcej wpłat pozwoli na więcej pomocy dla kolejnych miast i wsi.

Możemy uczynić ten grudniowo-styczniowy świąteczny czas dla Ukraińców choć nieco lepszym. Wesprzyj naszych sąsiadów na https://pcpm.org.pl/wspolneswieta.

Дивись відео Wspólne Święta. Jak zrobić popularne w Ukrainie śnieżynki ze słomy?
Więcej o:
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ