Tomasz Sakiewicz

Tomasz Sakiewicz

Tomasz Sakiewicz to polski dziennikarz i publicysta. Od 2005 roku jest redaktorem naczelnym tygodnika "Gazeta Polska", a od 2011 roku także dziennika "Gazeta Polska Codziennie", w których wcześniej pracował. Jako prezes Niezależnego Wydawnictwa Polskiego związany jest z miesięcznikiem "Nowe Państwo", portalem gazetapolska.pl, niezalezna.pl, platformą VOD vod.gazetapolska.pl oraz z anglojęzycznym portalem freepl.info. Dziennikarz zajmuje także stanowisko wiceprezesa zarządu ds. marketingu i rynku abonenckiego w Telewizji Republika. Tomasz Sakiewicz prowadzi również swój blog publicystyczny na portalu salon24.pl. W 1989 roku był współzałożycielem partii Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe, z której odszedł w 1991 roku.

Działalność dziennikarska i publicystyczna

Po wycofaniu się z życia politycznego, w 1991 roku Tomasz Sakiewicz został dziennikarzem dziennika "Nowy Świat". Rok później założył "Gazetę Polską", w której w 2005 roku po konflikcie z Piotrem Wierzbickim został redaktorem naczelnym. Od 2006 roku pracował także jako dziennikarz radiowy w Polskim Radiu. Związany był również z Telewizją Polską, gdzie w latach 2007-2010 prowadził program "Pod prasą". W 2013 roku został wiceprezesem zarządu Telewizji Niezależna S.A.
Wydane książki
Tomasz Sakiewicz jest także autorem kilku książek o tematyce politycznej. Wśród nich znajdują się takie pozycje jak "Partyzant Wolnego Słowa", "Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego" czy "Zasypani". Wspólnie z Elizą Michalik napisał w 2003 roku "Układ". Publicysta jest również autorem książki dla dzieci "Bajki dla Marysi i Alicji".
Oznaczenia
W 2014 roku Tomasz Sakiewicz został odznaczony medalem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy za swoją działalność dziennikarsko-publicystyczną.

Tomasz Sakiewicz

Więcej o:

Tomasz Sakiewicz