Teleexpress

Teleexpress

Teleexpress
„Teleexpress” to jeden z najstarszych programów informacyjnych w polskiej telewizji. Nadawany jest od 1986 roku w TVP1 i trwa 15 minut. Początkowo rozpoczynał się o godzinie 17:15, od 1992 roku początek emisji jest o 17:00.

Formuła programu
„Teleexpress” jest programem prezentującym w szybkim tempie oraz z lekkim przymrużeniem oka najważniejsze informacje z kraju i ze świata. Przedstawiane są one w formie krótkich migawek filmowych uzupełnionych komentarzami lektora. Poszczególne wiadomości zapowiada prezenter obecny w studiu, który nierzadko komentuje je w zabawny sposób. Wśród prezentowanych wiadomości dużo miejsca poświęca się na informacje ze świata kultury, co także wyróżnia „Teleexpress” na tle innych programów informacyjnych.

Stałe punkty Teleexpressu

Stałe punkty programu
Cechą charakterystyczną „Teleexpressu” są stałe punkty programu, które pojawiają się niezmiennie od wielu lat. Należą do nich przede wszystkim „Telehit” i „Alfabet muzyczny” Marka Sierockiego, a także „Galeria Ludzi Pozytywnie Zakręconych”, w której przedstawiani są ludzie o ciekawych pasjach i zaskakujących pomysłach.
Prezenterzy „Teleexpressu”
Jednym z najbardziej lubianych prezenterów i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych twarzy „Teleexpressu” był Maciej Orłoś, który prowadził go od 1991 do 2016 roku. W przeszłości prowadzącymi byli również m.in. Hanna Lis (wcześniej Smoktunowicz), Adriana Niecko, Piotr Gembarowski, Jolanta Fajkowska oraz Bożena Targosz. Aktualnie prowadzącymi „Teleexpress” są m.in. Beata Chmielowska-Olech, Rafał Patyra oraz Michał Cholewiński.

Teleexpress

Więcej o:

Teleexpress