Szymon Ziółkowski

Więcej o:

• Szymon Ziółkowski - kandydat do parlamentu [WYBORY 2015]

Szymon Ziółkowski - informacje podstawowe Mistrz olimpijski w rzucie młotem, wielkrotny mistrz Polski. Absolwent matematyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi. W wyborach samorządowych w

• Szymon Ziółkowski - życiorys, poglądy [SYLWETKA]

Mistrz olimpijski w rzucie młotem, wielokrotny mistrz Polski. Był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi. W wyborach samorządowych w 2014 bez powodzenia kandydował do sejmiku wielkopolskiego z listy organizowanego przez Ryszarda Grobelnego

• MŚ w Osace - Polacy na start. Ile szans? Ile medali?

Mistrz olimpijski z Sydney w 2000 roku i mistrz świata z Edmonton w 2001 największe sukcesy ma już chyba za sobą. W tym roku zaledwie raz pokonał barierę 80 metrów, choć to w jego przypadku oznacza postęp. Większe szanse na sukces ma młociarka Kamila Skolimowska, która zacznie rywalizację we wtorek.

• Oby lepiej niż w Helsinkach

sprzed dwóch lat. W Helsinkach nasi lekkoatleci zdobyli dwa medale. Srebro w skoku o tyczce wywalczyła Monika Pyrek, a brąz zdobył w rzucie młotem Szymon Ziółkowski. Pyrek i teraz jest jedną z faworytek polskiej drużyny. - Patrzę pozytywnie na swój start. Jestem nastawiona na walkę o wszystko. Nie powiem

• Tsichan najlepszy w rzucie młotem. Ziółkowski siódmy

Niewiele brakowało, by Tichona zabrakło w wąskim finale, bowiem miał nieudaną pierwszą i drugą próbę. W trzeciej osiągnął 79,35. Jest drugim, po ekwadorskim chodziarzu Jeffersonie Perezie, zawodnikiem, który po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata. Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski z Sydney