Szkło kontaktowe

Szkło kontaktowe

Szkło kontaktowe to program publicystyczno- satyryczny emitowany od 2005 roku w wieczornym paśmie stacji TVN24. Program jest nadawany na żywo, a jego charakterystycznym elementem jest udział widzów.

Prowadzący

Program Szkło kontaktowe prowadzony jest zawsze przez dwie osoby – dziennikarza będącego gospodarzem programu oraz satyryka występującego w roli komentatora.
Gospodarzami Szkła Kontaktowego byli lub nadal są m.in.:
Grzegorz Miecugow (zm. 2017)
Tomasz Sianecki
Wojciech Zimiński
Grzegorz Markowski
Do najbardziej znanych komentatorów Szkła Kontaktowego należą:
Maria Czubaszek (zm. 2016)
Artur Andrus
Krzysztof Daukszewicz
Tomasz Jachimek
Marek Przybylik

Tematyka programu

W Szkle Kontaktowym komentowane są najczęściej bieżące wydarzenia polityczne z kraju i ze świata. Zwykle prezentowane są one najpierw w formie krótkich materiałów video, a potem komentowane przez prowadzących. Komentarze mają charakter satyryczny i często przebiegają w formie luźnej rozmowy między prowadzącymi.
Udział widzów
Formuła programu jest bardzo innowacyjna, ponieważ podczas jego emisji widzowie mogą wysyłać SMS-y ze swoimi komentarzami, a także zadzwonić do studia i bez żadnej cenzury wypowiedzieć się na dowolny temat. Treść SMS-ów jest cały czas wyświetlana na dole ekranu, natomiast rozmowy telefoniczne z widzami przeprowadza gospodarz programu.
Popularność
Szkło Kontaktowe cieszy się dużą oglądalnością i popularnością. Zarówno sam program, jak i jego twórcy zdobyli wiele nagród, m.in. w 2006 roku Nagrodę Główną w kategorii Ulubiony program rozrywkowy na Festiwalu Dobrego Humoru.

szkło kontaktowe

Więcej o:

szkło kontaktowe