strajk lekarzy

Więcej o:

strajk lekarzy

 • PiS tropi "układ" za strajkiem lekarzy

  Mimo zapowiedzi zwiększenia nakładów na zdrowie i apelu premiera o przerwanie protestu strajk lekarzy nie słabnie. Wczoraj dołączył doń drugi wielki szpital pediatryczny na Śląsku. Choć lekarze zapewniają, że nikogo nie zostawią bez pomocy i że ani lekarze, ani pielęgniarki nie

 • Czy strajk lekarzy jest legalny? ?S" i RPO nie mają zdania

  interpretacja przepisów mogłoby prowadzić do pozbawienia mniejszych grup pracowniczych prawa do strajku (lekarze w szpitalach są mniejszością - stanowią ok. 20 proc. wszystkich etatów). O interpretację spornego zapisu ustawy poprosiliśmy Janusza Śniadka, szefa komisji krajowej "

 • Sondaż: popieramy strajk lekarzy

  Dwie trzecie Polaków akceptuje strajk generalny służby zdrowia, jeśli miałby on pomóc spełnieniu postulatów protestujących lekarzy i pielęgniarek. To wyniki błyskawicznego sondażu "Gazety" zrobionego dzień po demonstracji pracowników służby zdrowia w Warszawie.

 • Pierwszy strajk lekarzy w wojsku

  Rozpoczną bezterminowy strajk. To pierwsza wojskowa placówka, która zdecydowała się na tak ostry protest. - Nie będziemy tego tolerować - zapowiada MON. W ubiegłym tygodniu w szpitalu odbyło się referendum. Z ponad setki lekarzy cywilnych 94 proc.

 • Bez sympatii dla strajku lekarzy

  Za lekarzami jest ponad połowa zwolenników opozycyjnej PO, lewicowego SLD, ale także Samoobrony. Przeciw nim - i to aż w 70 proc. - elektorat rządzącego PiS oraz niegłosujący.