Stanisław Pięta

Stanisław Pięta

Stanisław Pięta przyszedł na świat 9 maja 1971 roku w Bielsku-Białej. Edukował się w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy ZWSS Belos i w I Technikum Energetycznym w Bielsku-Białej, a potem na Wydziale Prawa i Administracji UJ i Studium Pedagogicznym UJ z zakresu dydaktyki historii. W 2003 i 2004 roku pracował w SKOK jako referent, później w spółce prawa handlowego jako referent ds. prawniczych. Ma za sobą też doświadczenie w szkole policealnej jako nauczyciel.

W latach 90. Stanisław Pięta kierował w Bielsku-Białej okręgiem Konfederacji Polski Niepodległej.
Działał też w organizacji prawicowej i antykomunistycznej Liga Republikaństwa, partii Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe i partii Przymierze Prawicy. Był wydawcą gazety „Zakaz skrętu w lewo”. W 2001 roku wstąpił do partii Prawo i Sprawiedliwość. W tej partii pełnił funkcję przewodniczącego zarządu w Bielsku Białej. Od 1998 do 2002 roku był radny rady miejskiej. Zasiadał też w komisjach - Edukacji, Kultury i Ochrony Zabytków, Samorządności i Bezpieczeństwa oraz Budżetowej. Był również prezesem kilku stowarzyszeń. W 2005 roku pełnił funkcję asystenta eurodeputowanego Wojciecha Roszkowskiego.

W 2005 roku z listy PIS został wybrany na posła. Następnie był członkiem Komisji Ustawodawczej i Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Był też członkiem Parlamentarnego Zespołu Miłośników Historii, w którym wybrano go na sekretarza. W 2007 roku po raz drugi otrzymał mandat posła. W 2011 roku otrzymał kolejną reelekcję. W 2015 roku ponownie wybrano go do Sejmu. W 2016 roku zasiadał w tak zwanej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Pozostali:

Stanisław Piotrowicz - Stanisław Tyszka - Stefan Niesiołowski - Sylwester Chruszcz - Szymon Ziółkowski

Stanisław Pięta

Więcej o:

Stanisław Pięta