Samuel Pereira

Samuel Pereira

Samuel Pereira
Samuel Rodrigo Pereira - polski prawicowy dziennikarz i publicysta. Związany m.in. z gazeta "Gazeta Polska Codzienna", "Fronda" oraz portalem "Niezalezna.pl". Od sierpnia 2017 roku portalu TVP.info.

Dzieciństwo i wykształcenie

Samuel Pereira ma pochodzenie polsko-portugalskie, jego ojciec jest Portugalczykiem. Urodził się w 1988 roku Jego starszym bratem jest Oswald Pereira, który przez ponad 10 lat związany był z TVP.

Samuel Pereira studiował historię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Doświadczenie i kariera

Doświadczenie i kariera
Samuel Pereira stworzył blog "Mediowo" na stronie Salon24, gdzie w laytach 2008 - 2013 regularnie publikował teksty publicystyczne z działu "Polityka". Był jednym z członków założycieli Stowarzyszenia "Solidarni 2010", w którym do września 2011 roku pełnił funkcję działacza oraz rzecznika prasowego. W okresie do lutego do marca 2011 roku wprowadził audycję w Radio Wnet, jego współprowadzącą była Ewa Stankiewicz.
Od czerwca 2013 Samuel Pereira związany był z kwartalnikiem "Fronda Lux" jako dziennikach. W lutym 2015 roku stał się członiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
W lutym 2016 Samuel Pereira został prowadzącym audycji "Rozmowa dnia" w I Programie Polskiego Radia. Audycję prowadził do maca 2016, kiedy to został mianowany zastępcą kierownika redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
Wyróżnienia
Samuel Pereira został nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "Dziennikarstwo śledcze". Nominację otrzymał za tekst "Sensacyjne nagrania w sprawie Amber Gold".
Życie prywatne
W 2011 roku wziął ślub z Marią Mackiewicz (obecnie Pareira). Para ma jedno dziecko.

Samuel Pereira

Więcej o:

Samuel Pereira