Raczkowski na środę

Raczkowski na środę - Raczkowski na środę - null

- Raczkowski na środę

Komentarze (130)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • amur-49

  Oceniono 2 razy 2

  Od pół roku jestem emerytem, ale dorabiam w ochronie, tyle, że zmniejszyłem ilość godzin z prawie 300 do 144 miesięcznie Jestem inżynierem chemikiem, ale w ochronie niestety, niestety od 17 lat. Gdybym mógł pracować w swoim zawodzie, to chętnie i do 75 roku, ale w tym badziewiu, które mi od lat przypadło, najchętniej już przed laty "na zieloną trawkę" (gdyby mnie było stać). Problem nie tylko w tym jak długo mamy pracować, ale większy problem w tym, jaka ta praca. Tylko bardzo nieliczni szczęściarze wykonują pracę dającą im satysfakcję. Reszta, to po prostu (ekonomiczni) niewolnicy dla których emerytura zawsze będzie za późna.

 • abdu_al

  Oceniono 6 razy 2

  Nalezy odciążyc budżet poprzez maksymalne zmniejszenie budzetówki, czyli zwolnienia we wszelkich urzędach, gdzie jest to mozliwe.
  A tymczasem w Polsce regularnie wzrasta liczba urzędasów i to bardzo dużo. Mamy juz ponad 700 tys. urzędników. Wyrzucane w błoto są pieniądze na nierentowne panstwowe kopalnie, zamiast to sprywatyzować. A brakuje oczywiscie na sluzbe zdrowia, emerytury itp.
  Za brak reform PO straciła juz dawno mój głos.

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 2

  Strzał w 10.

 • mrfx

  Oceniono 2 razy 2

  czyli, że jak?

 • wj_2000

  Oceniono 3 razy 1

  Widzę, że wśród dyskutantów nikt nie zauważył gry słów.
  Pierwszy mówi o obniżeniu, u drugiego słowo "wcześniej" nabiera sensu NAJPIERW.

 • wacek654

  Oceniono 11 razy 1

  Panie Raczkowski.Może uczciwiej byłoby napisać :podniesienie wieku od którego wypłaca się emeryturę"?Bo nie było obowiązku w wieku 65 lat udania się na emeryturę a tylko chęci.Dlaczego tacy jak Pan ,których praca pozwala nawet na działalność w wieku 100 lat ,uważają,że inni ,zdolni do pracy,zdrowi,których praca przynosi wymierne korzyści finansowe i satysfakcję - nie myslą tak samo i nie chcą pracować?A na dodatek przez kilkadziesiąt lat pracy płacili składki.Jest tylko mały problem-gdzie mają pracować?Albo ich praca nie przyniesie nikomu szkody .Ciekawe czy chciał by pan latać samolotem z 67-tnim pilotem?A piszę to wyłącznie dlatego,że ten temat dla wielu tysięcy ludzi to marny temat dla dowcipkowania.

 • wariant_b

  Oceniono 1 raz 1

  Lub wręcz ich zamianę.

 • student_zebrak

  0

  Australi vs Polska - M/K
  zyja - 80.5/85.5 ------ 73.5/81.5
  wlasna emerytura - 60 lat ----------????
  renta starcza - 65 wzrosnie stopniowo do 67 w 2023.............60/65 wzrosnie do 67
  782 do 860 dolarow na dwa tygodnie, plus wiele ulg............a w PL?
  Gdyby miliardy wydawane na nauke religii i krk generalnie...........?????

 • w11mil

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Raczkowski, większość Polaków nie chce zmian wprowadzonych przez PO.

 • drzejms-buond

  Oceniono 6 razy 0

  Dziś na powaznie.
  zajrzyjcie do Kodeksu i Prawa Pracy. Tam , wbrew temu co robi rząd , nadal jest zapisane ustawowe 25 lat ! Nikt nie przewidział ze ci co pracują dłuzej mogą dać radę !
  25 lat pracy w Polsce to nie jest to samo 25 lat pracy w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.
  U nas ludzie już po 15 latach to wraki.

 • stsetiner

  Oceniono 6 razy 0

  Czyli po studiach na emeryturę. Jak dorzuci do tego JOW-y to kupuje w ciemno taki postulat.Jeszcze dzisiaj zajmę kolejkę przed komisją wyborczą.

 • free-didi

  Oceniono 1 raz -1

  Dobre - najpierw emerytura do 18 roku życia, potem praca, a potem do szkoły :DDDD
  W końcu, jak wiadomo, emeryci są zbyt schorowani żeby korzystać z życia na starość, a z powodu miernej emerytury nie stać ich na rozrywki, więc szkoła bardzo dobrze zorganizowałaby im czas, a jako, że jest bezpłatna - nie nadwyrężyłaby ich budżetu

  Oj! Figlarz, figlarz... :DDD

 • mcgoo

  Oceniono 13 razy -1

  Większość Polaków jest za uregulowaniem kwestii cash poolingu i za weryfikacją nadużyć związanych z cenami transferowymi. Niestety to wykracza poza percepcję trefnisiów i większości Polaków - taki paradoks którego przedmiot mógłby uratować finanse publiczne ...

 • tomekk1111

  Oceniono 4 razy -2

  Większość osób czynnych zawodowo jest za obniżeniem długości życia emerytów

 • Jerzy Ukleja

  Oceniono 36 razy -2

  Ja jestem za podnoszeniem wielu emerytalnego. Tak jaw w Szwecji do 75 roku życia. Dzieci, czyli przyszłych opłacających podatki coraz mniej, emeryci żyją coraz dłużej, a stosujących in-vitro pan Duda chce karać więzieniami. Wniosek - wybieram Komorowskiego

 • micawber7

  Oceniono 6 razy -2

  A moze zlikwidowac szkoly i emerytury? W sumie do pracy na kasie nic nie potrzeba, nawet dodawania a szkodliwy tryb zycia zalatwi delikwenta dosc szybko.

  EUTANAZJA JEST TANSZA NIZ UTRZYMYWANIE ZUSU.

 • polskagolyzad5

  Oceniono 5 razy -3

  POLACY TO LENIE DO POTĘGI i tak od wieków i nic nie zmienia oto za 25 lat pracowaliśmy tylko 12,5 roku -oto polska katolicka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • glinda53

  Oceniono 3 razy -3

  Zycie jest za krotkie P.Marku ,moze takie rozwiazanie da wiecej szczescia :-)))))a ten co chce pracowac moze to robic teraz i potem jak to sie mowi "az do zasranej smierci".

 • pwk1

  Oceniono 6 razy -6

  Te Raczkowski a słyszałeś Ty o profitach z postępu cywilizacyjnego ?!

 • mis3zen

  Oceniono 27 razy -9

  no i?

  lubię rysunki Raczkowskiego to dziś jest wyjątkowo drętwy - ani śmieszny ani błyskotliwy.
  pod czym takim wstyd się podpisać.

 • citaobscura

  Oceniono 26 razy -10

  -----------------------------
  Większość koalicyjna za zajumaniem kasy z OFE, umożliwieniem sprzedaży lasów państwowych, podniesieniem podatków, ....., .....

 • rob-one

  Oceniono 61 razy -15

  raczej wiekszość Polaków jest za przywróceniem wieku emerytalnego i przywróceniem wieku szkolnego.

 • distepfano

  Oceniono 50 razy -16

  Nie , Panie Raczkowski !
  To jedynie powrót do normalności. Powrót do czasów, kiedy złodziejom na stołkach wystarczało niewiele. Obecnie polityczni złodzieje chcą więcej, więcby ich zaspokoić obywatele Polski muszą pracować dłużej i wcześniej kończyć podstawową edukację, by starczyło młodych rąk do przymusowej pracy za chleb i wodę oraz dach nad głową, bo pracują w Polsce już tylko ci co jeszcze nie emigrowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX