Raczkowski na środę

Raczkowski na środę - Raczkowski na środę - null

- Raczkowski na środę

Komentarze (130)
Zaloguj się
 • kr_kr

  Oceniono 534 razy 504

  Pytania na referendum:
  1. Czy jesteś za obniżeniem wieku emerytalnego.
  2. Czy jesteś za podwyższeniem emerytur.
  3. Czy jesteś za obniżeniem składek emerytalnych.
  4. Czy znasz kogoś, kto potrafi te trzy postulaty pogodzić.

 • pandzik

  Oceniono 153 razy 105

  Bez likwidacji WSZYSTKICH wcześniejszych emerytur jakiekolwiek podnoszenie wieku emerytalnego jest nieetyczne i społecznie niedopuszczalne.

 • feurig59

  Oceniono 60 razy 60

  czyli Podstawówka Trzeciego Wieku. Niektórym by się przydała, oj przydała

 • mariuszet

  Oceniono 59 razy 57

  Młodzi, którzy są przeciw wiekowi emerytalnemu 67 lat, chcieli by podwyzszenia emerytur w przyszłosci, ale powinni martwic się czy w ogóle je dostaną.

 • najary

  Oceniono 65 razy 47

  a może

  - zlikwidować obowiązek szkolny (dzieci pakowaczy nie potrzebują wykształcenia, dzieci bogaczy nie musiały by się mieszać z gminem)

  - zlikwidować spalone w piłce nożnej (padałoby więcej bramek ku uciesze wszystkich)

 • patrycjusz1981

  Oceniono 35 razy 27

  Mój kolega powiedział kiedyś, że po okresie edukacji powinniśmy od razu iść na emeryturę, a pracować np. od 40. aż do śmierci. Coś byśmy mieli z życia, i umierałoby się w sposób niezauważalny;)

 • wmc-33

  Oceniono 50 razy 26

  Biorąc pod uwagę powszechnie znane trendy demograficzne i zmiany w długości życia mam wrażenie, że domagający się przywrócenia starego wieku emerytalnego rzeczywiście nigdy nie chodzili do żadnej szkoły.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 36 razy 26

  Z polskiego na nasze.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 53 razy 25

  wybierzcie dode i nie bedzie przymusu, w obydwu przypadkach (szkola i emerytura) zadecyduja rodzice :))

  wybierzcie konokukiza i w ogóle niczego nie bedzie

 • Jerzy Ukleja

  Oceniono 87 razy 17

  Ja jestem za podnoszeniem wielu emerytalnego. Tak jaw w Szwecji do 75 roku życia. Dzieci, czyli przyszłych opłacających podatki coraz mniej, emeryci żyją coraz dłużej, a stosujących in-vitro pan Duda chce karać więzieniami. Wniosek - wybieram Komorowskiego - Jestem za nowoczesnością.

 • pomifor

  Oceniono 26 razy 16

  Zaraz po szkole powinno się iść na emeryturę. Bo po co emerytura ludziom, którzy są słabi, schorowani i których bliscy i znajomi albo już nie żyją, albo też są schorowani. Nie ma takich możliwości cieszyć się urokami emerytury na starość. Zupełnie inaczej, gdyby emeryturę odbywało się zaraz po szkole. W wieku tak 20-30 lat. A potem trzeba tę emeryturę odpracować do śmierci.

 • wj_2000

  Oceniono 24 razy 14

  Skrócenie czasu korzystania z emerytury i wydłużenie okresu opłacania składek - jeśli nie chce się horrendalnie wysokich składek - jest jedynym sposobem na to by emerytury miały jakąś sensowną wysokość.
  Wprowadzona 16 lat temu zasada iż emeryturę obliczać się będzie dzieląc zgromadzony kapitał przez liczbę miesięcy dalszego trwania życia powoduje, że ludziom opłaca się pracować jak najdłużej. W tej sytuacji nie tylko nie należało podwyższać wieku (bo ZUS i tak wypłaci tyle samo, to znaczy w krótszym czasie, ale większymi porcjami), ale zastanowić się nad jego zniesieniem! Jak ktoś zadowolić się emeryturą 200 złotych pobieraną od 45 roku życia, to jego sprawa!!

 • majster_mundek

  Oceniono 17 razy 13

  słusznie. będzie więcej czasu na 'ćwiczenia'

  www.youtube.com/watch?v=XvNKAYZIUFQ

 • jan12121

  Oceniono 8 razy 8

  Nic, tylko puszczać te referenda... Kraków przetarł drogę: "Chcecie mieć metro?" zapytali lokalni tzw. politycy. "A juści, a juści" - odpowiedzieli tzw. Krakowianie. I co teraz? Pyta tzw. prezydent miasta ...

 • zebrzec

  Oceniono 8 razy 6

  znakomite:)

 • antrop

  Oceniono 9 razy 3

  Zamiast emerytury wprowadzić eutanazję (zlikwiduje się wydatki na NFZ i ZUS) a zamiast szkoły wprowadzić religię (zlikwiduje się wydatki na szkołę, Kościół w swoich szkołach ma i tak lepsze osiągnięcia). Polskę poddać USA i niech oni się martwią o obronę i administrację. Mądre inaczej? To efekt 25 letnich rządów nowej ideologii i zasady BMW

 • amur-49

  Oceniono 2 razy 2

  Od pół roku jestem emerytem, ale dorabiam w ochronie, tyle, że zmniejszyłem ilość godzin z prawie 300 do 144 miesięcznie Jestem inżynierem chemikiem, ale w ochronie niestety, niestety od 17 lat. Gdybym mógł pracować w swoim zawodzie, to chętnie i do 75 roku, ale w tym badziewiu, które mi od lat przypadło, najchętniej już przed laty "na zieloną trawkę" (gdyby mnie było stać). Problem nie tylko w tym jak długo mamy pracować, ale większy problem w tym, jaka ta praca. Tylko bardzo nieliczni szczęściarze wykonują pracę dającą im satysfakcję. Reszta, to po prostu (ekonomiczni) niewolnicy dla których emerytura zawsze będzie za późna.

 • abdu_al

  Oceniono 6 razy 2

  Nalezy odciążyc budżet poprzez maksymalne zmniejszenie budzetówki, czyli zwolnienia we wszelkich urzędach, gdzie jest to mozliwe.
  A tymczasem w Polsce regularnie wzrasta liczba urzędasów i to bardzo dużo. Mamy juz ponad 700 tys. urzędników. Wyrzucane w błoto są pieniądze na nierentowne panstwowe kopalnie, zamiast to sprywatyzować. A brakuje oczywiscie na sluzbe zdrowia, emerytury itp.
  Za brak reform PO straciła juz dawno mój głos.

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 2

  Strzał w 10.

 • mrfx

  Oceniono 2 razy 2

  czyli, że jak?

 • wj_2000

  Oceniono 3 razy 1

  Widzę, że wśród dyskutantów nikt nie zauważył gry słów.
  Pierwszy mówi o obniżeniu, u drugiego słowo "wcześniej" nabiera sensu NAJPIERW.

 • wacek654

  Oceniono 11 razy 1

  Panie Raczkowski.Może uczciwiej byłoby napisać :podniesienie wieku od którego wypłaca się emeryturę"?Bo nie było obowiązku w wieku 65 lat udania się na emeryturę a tylko chęci.Dlaczego tacy jak Pan ,których praca pozwala nawet na działalność w wieku 100 lat ,uważają,że inni ,zdolni do pracy,zdrowi,których praca przynosi wymierne korzyści finansowe i satysfakcję - nie myslą tak samo i nie chcą pracować?A na dodatek przez kilkadziesiąt lat pracy płacili składki.Jest tylko mały problem-gdzie mają pracować?Albo ich praca nie przyniesie nikomu szkody .Ciekawe czy chciał by pan latać samolotem z 67-tnim pilotem?A piszę to wyłącznie dlatego,że ten temat dla wielu tysięcy ludzi to marny temat dla dowcipkowania.

 • wariant_b

  Oceniono 1 raz 1

  Lub wręcz ich zamianę.

 • student_zebrak

  0

  Australi vs Polska - M/K
  zyja - 80.5/85.5 ------ 73.5/81.5
  wlasna emerytura - 60 lat ----------????
  renta starcza - 65 wzrosnie stopniowo do 67 w 2023.............60/65 wzrosnie do 67
  782 do 860 dolarow na dwa tygodnie, plus wiele ulg............a w PL?
  Gdyby miliardy wydawane na nauke religii i krk generalnie...........?????

 • w11mil

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Raczkowski, większość Polaków nie chce zmian wprowadzonych przez PO.

 • drzejms-buond

  Oceniono 6 razy 0

  Dziś na powaznie.
  zajrzyjcie do Kodeksu i Prawa Pracy. Tam , wbrew temu co robi rząd , nadal jest zapisane ustawowe 25 lat ! Nikt nie przewidział ze ci co pracują dłuzej mogą dać radę !
  25 lat pracy w Polsce to nie jest to samo 25 lat pracy w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.
  U nas ludzie już po 15 latach to wraki.

 • stsetiner

  Oceniono 6 razy 0

  Czyli po studiach na emeryturę. Jak dorzuci do tego JOW-y to kupuje w ciemno taki postulat.Jeszcze dzisiaj zajmę kolejkę przed komisją wyborczą.

 • free-didi

  Oceniono 1 raz -1

  Dobre - najpierw emerytura do 18 roku życia, potem praca, a potem do szkoły :DDDD
  W końcu, jak wiadomo, emeryci są zbyt schorowani żeby korzystać z życia na starość, a z powodu miernej emerytury nie stać ich na rozrywki, więc szkoła bardzo dobrze zorganizowałaby im czas, a jako, że jest bezpłatna - nie nadwyrężyłaby ich budżetu

  Oj! Figlarz, figlarz... :DDD

 • mcgoo

  Oceniono 13 razy -1

  Większość Polaków jest za uregulowaniem kwestii cash poolingu i za weryfikacją nadużyć związanych z cenami transferowymi. Niestety to wykracza poza percepcję trefnisiów i większości Polaków - taki paradoks którego przedmiot mógłby uratować finanse publiczne ...

 • tomekk1111

  Oceniono 4 razy -2

  Większość osób czynnych zawodowo jest za obniżeniem długości życia emerytów

 • Jerzy Ukleja

  Oceniono 36 razy -2

  Ja jestem za podnoszeniem wielu emerytalnego. Tak jaw w Szwecji do 75 roku życia. Dzieci, czyli przyszłych opłacających podatki coraz mniej, emeryci żyją coraz dłużej, a stosujących in-vitro pan Duda chce karać więzieniami. Wniosek - wybieram Komorowskiego

 • micawber7

  Oceniono 6 razy -2

  A moze zlikwidowac szkoly i emerytury? W sumie do pracy na kasie nic nie potrzeba, nawet dodawania a szkodliwy tryb zycia zalatwi delikwenta dosc szybko.

  EUTANAZJA JEST TANSZA NIZ UTRZYMYWANIE ZUSU.

 • polskagolyzad5

  Oceniono 5 razy -3

  POLACY TO LENIE DO POTĘGI i tak od wieków i nic nie zmienia oto za 25 lat pracowaliśmy tylko 12,5 roku -oto polska katolicka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • glinda53

  Oceniono 3 razy -3

  Zycie jest za krotkie P.Marku ,moze takie rozwiazanie da wiecej szczescia :-)))))a ten co chce pracowac moze to robic teraz i potem jak to sie mowi "az do zasranej smierci".

 • pwk1

  Oceniono 6 razy -6

  Te Raczkowski a słyszałeś Ty o profitach z postępu cywilizacyjnego ?!

 • mis3zen

  Oceniono 27 razy -9

  no i?

  lubię rysunki Raczkowskiego to dziś jest wyjątkowo drętwy - ani śmieszny ani błyskotliwy.
  pod czym takim wstyd się podpisać.

 • citaobscura

  Oceniono 26 razy -10

  -----------------------------
  Większość koalicyjna za zajumaniem kasy z OFE, umożliwieniem sprzedaży lasów państwowych, podniesieniem podatków, ....., .....

 • rob-one

  Oceniono 61 razy -15

  raczej wiekszość Polaków jest za przywróceniem wieku emerytalnego i przywróceniem wieku szkolnego.

 • distepfano

  Oceniono 50 razy -16

  Nie , Panie Raczkowski !
  To jedynie powrót do normalności. Powrót do czasów, kiedy złodziejom na stołkach wystarczało niewiele. Obecnie polityczni złodzieje chcą więcej, więcby ich zaspokoić obywatele Polski muszą pracować dłużej i wcześniej kończyć podstawową edukację, by starczyło młodych rąk do przymusowej pracy za chleb i wodę oraz dach nad głową, bo pracują w Polsce już tylko ci co jeszcze nie emigrowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX