prawo wodne
-
Prawo wodne. Kontrowersje wokół nowych przepisów
Prawo wodne wzbudziło wiele kontrowersji. Ustawa obowiązuje dopiero od kilku miesięcy, a już wymagała poprawki. Nowe przepisy powodowały nadmierną biurokrację i ograniczały możliwość przeprowadzania inwestycji.
-
Niektóre kąpieliska czynne tylko 30 dni w roku. W te wakacje odczujemy nowe prawo wodne
Prawo wodne obowiązujące od stycznia wielu z nas zauważy dopiero w trakcie zbliżających się weekendów i wakacji. Może się okazać, że nad rzeką czy jeziorem, gdzie wypoczywamy od lat, już się nie wykąpiemy.
-
Najważniejsze zmiany w prawie wodnym. Zgody, pozwolenia, kary o których warto wiedzieć
Prawo wodne weszło w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku. Ustawa powołała nowy organ do zarządzania gospodarką wodną. Do tego zmieniła zasady korzystania z zasobów wodnych i wprowadziła kary związane z ich nieprzestrzeganiem. Ograniczyła również...
-
Po reportażu TVN b. wiceminister stracił pracę w państwowej spółce. Energa: zrealizował zadania
Mariusz Gajda podczas pracy w rządzie odpowiadał za nowe prawo wodne. Kontrowersje wokół ustawy nagłośniła TVN. Opozycja chce powołania komisji śledczej. A co dalej z autorem ustawy?
-
Prawo wodne dyskryminuje polskich producentów? Autorzy projektu nabrali wody w usta
Dziennikarze "Superwizjera" próbowali ustalić, kto do prawa wodnego wpisał przepis dyskryminujący polskich producentów. Ale chętnych do wzięcia odpowiedzialności nie ma.
-
Prawo wodne wejdzie w życie, jest prezydencki podpis. Czekają nas podwyżki cen wody?
Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj nową ustawę o Prawie wodnym. Rząd przy jej uchwalaniu uspokajał, że nie doprowadzi ona do wzrostu cen wody. Ale eksperci nie są tego tacy pewni.
-
Rząd szykuje opłatę za deszczówkę. Ale Kościół nie zapłaci. Powód? Będziecie zaskoczeni
Ministerstwo Środowiska szykuje rewolucję. W poszukiwaniu pieniędzy zamierza wprowadzić nową opłatę - za deszczówkę. Nie zapłacą jej jednak kościoły. Dlaczego? Odpowiedź może zdziwić: "Parkingi".