Piotr Tymochowicz

Piotr Tymochowicz – jeden z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych w Polsce doradców medialnych, twórca wizerunku wielu aktorów polskiej sceny politycznej, znany z ciętego języka.

Życie prywatne Piotra Tymochowicza

Piotr Tymochowicz na świat przyszedł 6 czerwca 1963 roku. Urodzony w Warszawie, tu spędził praktycznie całe swoje życie. To właśnie tutaj rozpoczął studia z fizyki, które porzucił zafascynowany nową dziedziną, jaką był marketing polityczny. Zanim jednak stał się sławnym spin doctorem, pod koniec lat osiemdziesiątych podjął pracę jako nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W tym czasie prowadził również edukacyjny program telewizyjny, zatytułowany „Halo komputer”, w którym przekazywał wiedzę na temat komputerów oraz informatyki.

Piotr Tymochowicz - specjalista od wizerunku

Tym stał się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Wśród polityków korzystających z jego usług wymienić możemy między innymi Mariana Krzaklewskiego, Michała Kamińskiego, Stanisława Tymińskiego, czy Andrzeja Leppera. O swojej pracy „od kuchni” opowiedział w 90- minutowym filmie: „Jak to się robi”. Jest twórcą wielu koncepcji oraz propagatorem teorii wywierania wpływu. W jego książce „ Biblia skuteczności” zawarł konkretne wskazówki, jak być dobrym manipulatorem i wykreować pożądany wizerunek w mediach. Od 2013 roku współpracuje z SLD, do którego przeszedł po zerwaniu współpracy z Januszem Palikotem.

Przez jednych uwielbiany, przez innych wręcz znienawidzony. Piotr Tymochowicz to niewątpliwie jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej.

piotr tymochowicz

Więcej o:

piotr tymochowicz