Piotr Misiło

Piotr Misiło

Piotr Misiło urodził się 11 czerwca 1974 roku w Szczecinie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Studiował też na Uniwersytecie Szczecińskich na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Wydziale Humanistycznym. W 2002 roku zdobył tytuł magistra socjologii i zarządzania. Następnie studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (w 2008 roku ukończył studia podyplomowe ze strategicznego planowania działalności rozwojowej) i na Uniwersytecie Jagiellońskim (w 2011 roku ukończył studia z zakresu etyki i filozofii religii).

Doświadczenia zawodowe Piotra Misiło to między innymi praca jako dyrektor generalny w wydawnictwie, kierowanie działem promocji w urzędzie gminy Police, stanowisko prezesa i wiceprezesa w kilku spółkach prawa handlowego. W 2004 roku został dyrektorem zarządzającym Platformy Mediowej Point Group i pełnił tę funkcję do 2011 roku. Był też menedżerem w spółce prowadzącej działalność deweloperską J.W. Construction. Zajął również stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej AWR Wprost i eksperta ds. gospodarczych w Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan. Prowadził też własną działalność gospodarczą w branży konsultingowej.

Był członkiem Unii Wolności. W 2006 roku już jako bezpartyjny kandydat ubiegał się o urząd burmistrza Polic - bezskutecznie. Przez następne dwa lata był związany z Platformą Obywatelską. W 2015 roku w wyborach parlamentarnych kandydował do Sejmu w okręgu szczecińskim z listy partii Nowoczesna i uzyskał mandat posła VIII kadencji.

Pozostali:

Piotr Naimski - Piotr Zgorzelski - Przemysław Czarnecki - Rafał Grupiński - Rafał Trzaskowski

Piotr Misiło

Więcej o:

Piotr Misiło