PGE Turów

Więcej o:

PGE Turów

• Sprawa Logana w prokuraturze

- Złożyłem zawiadomienie do prokuratury by ta zajęła się całą sprawą - mówi prezes PGE Turowa Zgorzelec Piotr Waśniewski. Sam zawodnik nie złożył skargi na policji, tłumaczył się, że nie zrobił tego ponieważ przeszkodą w porozumieniu się z policjantami, którzy przyjechali na interwencję

• PGE Turów Zgorzelec - walczyć o medale

Nowy sponsor PGE zastąpił w Zgorzelcu BOT, ale plany znów ambitne - walka o medale w PLK, a także awans z grupy w Pucharze ULEB. Budowa składu przypominała tę sprzed roku - mimo zapowiedzi znacznego zwiększenia budżetu w zespole nie pojawiły się gwiazdy europejskiego formatu. Zamiast tego

• Turów przegrał z Dynamem

. - Przegraliśmy, bo znaczenie miał także brak doświadczenia - komentował mecz Kelati. - Pozwoliliśmy rywalom trafić 11 rzutów za trzy, a z takim zespołem to niedopuszczalne. Ale dla polskiej drużyny miejsce w finałowej ósemce to i tak sukces. Tym bardziej, że został osiągnięty w debiucie - dodał Amerykanin. PGE

• Zwycięski debiut Pacesasa

Prokom prowadził 62:59, a Turów nie potrafił już odpowiedzieć. - Rzut Harissisa był decydujący - ocenił Rodriguez. Zgodził się z nim Filipovski, który dodał, że Prokom miał w końcówce więcej szczęścia, ale wygrał zasłużenie. Prokom Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 66:60. Kwarty: 22:8, 16:24, 15:17, 13

• Rusza Puchar ULEB. Grają Turów, Śląsk i Anwil

Dean Oliver. - To klasowy zawodnik, który w poprzednim sezonie udowodnił, że potrafi grać świetnie. Musimy na niego uważać - zaznacza prezes PGE Turowa. Gospodarzem spotkania są zgorzelczanie, ale mecz zostanie rozegrany w czeskim Libercu. To pierwsza tego typu sytuacja w polskiej koszykówce, a może

• Prokom zdobył piąte mistrzostwo!

Ryszardowi Krauzemu i jego rodzinie. Wygraliśmy, bo mieliśmy więcej zbiórek w ataku niż rywale i mniej strat niż zwykle - powiedział trener Prokomu Tomas Pacesas. PGE Turów Zgorzelec - Prokom Trefl Sopot 70:76. Kwarty: 14:24, 21:11, 22:21, 13:20. Turów: Logan 26 (3), Kelati 16 (4), Rodriguez 6, Drobnjak 2

• Turów znokautował Anwil

Aż19 punktów różnicy między Turowem a Anwilem, zaledwie 55 punktów zdobytych przez ten drugi zespół (to jego najgorszy wynik w sezonie), aż 21 strat wymuszonych przez ekipę ze Zgorzelca - te statystyki są ważne. Ale i tak nie pokazują realnej różnicy między zespołami, które obok Prokomu Trefl Sopot,

• A jednak Prokom o krok!

tego momentu gospodarze zdobyli jednak tylko dziewięć punktów, a stracili aż 29. PGE Turów Zgorzelec - Prokom Trefl Sopot 59:66. Kwarty: 17:16, 20:18, 17:12, 5:20. Turów: Logan 15 (1), Drobnjak 14 (2), Witka 13 (2), Kelati 7 (1), Rodriguez 0 oraz Ljubotina 5 (1), Scekic 3, Kitzinger 2, Petrović 0, Skibniewski