O nas
Deklaracja Redakcyjna 2023 ((Grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl))
Deklaracja Redakcyjna 2023 ((Grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl))

Pandemia koronawirusa, rosyjska agresja na Ukrainę, globalna i krajowa inflacja czy kryzys klimatyczny - każde z tych wydarzeń i zjawisk to potwierdzenie chińskiego przekleństwa o życiu w "ciekawych" czasach. 

A takie czasy potrzebują porządnych mediów. Takich, które nie obiecują cudownej odpowiedzi na każde pytanie, tylko po prostu dobrze wykonują swoją robotę: informują, szukają mądrych rozwiązań i nie zapominają, jak ważny jest regularny oddech od dramatów tego świata. 

Wchodzimy właśnie w drugi rok wojny Rosji z Ukrainą. Tak jak dotychczas będziemy o tym konflikcie szeroko informować, ale bez ogłaszania fikcyjnych przełomów, które stały się codziennością bardziej sensacyjnych mediów. Nie zapomnimy o sytuacji Ukraińców i Ukrainek i o Was, którzy przyjęliście miliony gości w naszym kraju. Zadbają o to zespoły Ukrayina.pl oraz Gazeta.pl.

Ten rok to także rok wyborczy. Politycy i polityczki walczący o miejsca w parlamencie grają w swoją własną grę, gdzie fakty i racjonalne argumenty będą się mieszać z propagandą i ciosami poniżej pasa. Ważne, żebyśmy jako media nie byli tej gry częścią. Jako medium mamy obowiązek prześwietlać władzę i jej "ostatnie osiem lat", ale nasz radar obejmuje też polityków szeroko rozumianej opozycji, bo naszą partią jest "partia Czytelniczek i Czytelników", a nie partie, które znajdą się na karcie wyborczej. My dostarczymy  informacje, komentarze i analizy, ale przy urnach zdecydujesz Ty, nie żadna telewizja, komitet celebrytów czy najlepszy nawet portal.

Nie rezygnujemy z głośnych akcji społecznych dotyczących praw człowieka, ekologii czy edukacji. Gazeta.pl to nie jest zwykłe medium i pozytywny odbiór takich akcji jak "Niewidzialny etat" czy "Jutro w Polsce" zachęca nas do dalszego wzniecania dyskusji na ważne tematy. 

Widzimy, co z naszym życiem robią galopujące ceny, widzimy, że Polska nie jest krajem równości dla wszystkich, co dzieje się z psychiatrią dziecięcą czy edukacją. Każdy z tych tematów będzie mocno obecny na naszych łamach - tak na portalu, jak i w naszych mediach społecznościowych.

Wiemy też, jak bardzo wszyscy potrzebujemy oddechu. Dlatego nadal będziemy ekscytować się wydarzeniami sportowymi, finałami seriali, telewizyjnych hitów czy nie do końca jeszcze zrozumianymi narodowymi fenomenami jak grzybobranie. Możecie się też spodziewać na Gazeta.pl także paru nowości, które pokażą, jak rozumiemy robienie nowoczesnego medium. 

Na koniec chcemy też podkreślić, jak ważne jest dla nas to, co do nas mówicie. Nieważne, ile masz lat, w co wierzysz, skąd pochodzisz, ile zarabiasz i dla kogo bije twoje serce - chcemy, żeby Twój głos był w Gazeta.pl słyszany. Jesteście dla nas bohaterkami i bohaterami materiałów, recenzentami w mejlach i komentarzach (odnosimy się do nich na kolegiach) oraz pomysłodawcami wielu materiałów Gazeta.pl. 

Niech nasza rozmowa nigdy nie ustaje.

Urszula Abucewicz, Zuzanna Ałdycka, Paulina Baran, Wiktoria Beczek, Artur Birnbaum, Małgorzata Blada, Magdalena Bojanowska, Karolina Borowska, Anna Budyńska, Piotr Bury, Łukasz Cegliński, Kamila Cieślik, Aleksandra Chłapińska, Alicja Czarnecka, Krzysztof Dąbrowski, Karolina Deling-Jóźwik, Eliza Dolecka, Miłosz Domoń, Agata Drzewiecka, Magdalena Duda, Paulina Dudek, Paweł Dubiel, Helena Dziekońska, Karolina Dziwulska, Aneta Fizyczak, Aneta Gajda, Agata Gołąbek-Polus, Karol Górka, Magdalena Gryc, Marta Janiszewska, Karolina Jaskulska, Karolina Kaleta, Krzysztof Kardas, Magda Karpińska, Eryk Kielak, Aleksy Kiełbasa, Gabriel Kiełbus, Łukasz Kifer, Wojciech Kmita, Kacper Kolibabski, Karolina Kołodziejczyk, Marta Kondrusik, Małgorzata Korecka, Tomasz Korniejew, Karolina Kraushar, Natalia Kurczak, Patryk Larwiński, Iwona Lewandowska, Anastazja Lisowska, Dorota Maciulewicz, Rafał Madajczak, Bartłomiej Marcinkowski, Agnieszka Matracka, Karolina Mianecka, Joanna Mierzwa, Piotr Mikołajczyk, Dominik Moliński, Anna Napłoszek, Marta Nowak, Sylwia Olczak, Maciej Ostrowski, Monika Paczka, Bartłomiej Pawlak, Jakub Pierzak, Agnieszka Piskorz, Agata Polcyn, Marta Radziak-Kucharska, Magdalena Rudnik, Tomasz Różański, Magdalena Siraga, Anita Skotarczak, Wojciech Siulkowski, Anita Sobczyk, Patryk Stec, Aleksandra Szponar, Dominik Szczepański, Wiktoria Szydło, Jowita Szymańska, Damian Świercz, Marzena Tabor, Aleksandra Trąbińska, Ania Trojnar, Filip Trusz, Ewa Walas, Magda Walma, Ania Wałęka, Janek Wąsiński, Monika Wesołowska, Paweł Wichniewicz, Aleksandra Wiśniewska, Magdalena Wojtkiewicz, Bartosz Wysocki, Grzegorz Wysocki, Joanna Zajchowska, Joanna Zaremba, Paulina Żurkowska