O nas
Deklaracja Gazeta.pl (Fot. Marta Kondrusik)
Deklaracja Gazeta.pl (Fot. Marta Kondrusik)

Dlatego:

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest informowanie w sposób uczciwy, rzetelny i niebudzący niepotrzebnego strachu. Na Gazeta.pl zawsze znajdziecie sprawdzone, najważniejsze i najnowsze wiadomości. Świadomie nie epatujemy "czerwonymi paskami", piszemy bez szukania taniej, opartej na negatywnych emocjach, sensacji.

Nie tracimy z oczu ogromnych kosztów społecznych. Opisujemy bieżące problemy pracowników na zmieniającym się rynku pracy. W cyklu "Biznes Walczy" pokazujemy doświadczenia polskich biznesów, które z dnia na dzień redefiniują strategię działania, by ratować miejsca pracy i po prostu przetrwać.

Szukamy odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości. Na Gazeta.pl odpowiadają na nie bezpośrednio ministrowie, lekarze, ekonomiści i najlepsi specjaliści. Tak też będzie w kolejnych miesiącach, kiedy czekają nas wybory, matury czy wakacje w nowym wydaniu. Szukamy też szerszego kontekstu i odpowiedzi na pytanie "jaki świat czeka nas po pandemii?", "czym będzie nowa normalność"?

Alarmujemy, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. W ankietach mówicie nam, że walka o Planetę to nasze największe zobowiązanie. Dlatego nie czekaliśmy, w środku pandemii uruchomiliśmy stronę zielona.gazeta.pl i robimy wszystko, by być najbardziej zielonym medium w Polsce. 

Angażujemy się w sprawy ważne społecznie. Jako pierwsi apelowaliśmy: "Załóż Maskę", od początku wspieraliśmy akcję #zostanwdomu, wraz z Czytelnikami Gazeta.pl ufundowaliśmy respirator dla szpitala.

Nagłaśniamy wszystkie przypadki dyskryminacji, nadużyć i łamania praw człowieka. Gazeta.pl jest miejscem dla WSZYSTKICH, stajemy w obronie mniejszości i tych, którzy nie mogą bronić się sami.

Tak jak Wy, szukamy też oddechu od niewesołej rzeczywistości. Już w połowie marca podjęliśmy decyzję o "niewpuszczeniu" wirusa do takich działów redakcyjnych jak weekend.gazeta.pl czy moto.pl. Wystartowaliśmy też z akcją "Gdy to się skończy" , podczas której zbudowaliście z nami wzruszający, pełen nadziei "koncert życzeń i planów" na czas po pandemii. 

W Gazeta.pl cenimy bezpośredni kontakt, dlatego regularnie uruchamiamy badania, które pozwalają nam szybko reagować na Wasze potrzeby. Kolejne startuje już dzisiaj - weźcie udział (klikając w TEN LINK) , oceniajcie nas, piszcie o swoich potrzebach (również na adres napiszdonas@gazeta.pl ). I bądźcie z nami na Gazeta.pl, codziennie.

Agnieszka Siuzdak, Marcin Gadziński, Artur Birnbaum, Bartosz Wysocki, Mateusz Aleksandrowicz, Bartosz Raj, Łukasz Kijek, Karolina Deling, Marlena Jezierska, Marzena Szkolak, Rafał Madajczak, Sylwia Olczak, Anna Budyńska, Milena Bryła, Patryk Strzałkowski, Joanna Mierzwa, Kuba Czernikiewicz, Sylwia Preiss, Magdalena Rudnik, Milena Zawiślińska, Andrzej Kulasek, Wiktoria Beczek, Jacek Gorczycki, Marcin Kozłowski, Ola Długołęcka, Katarzyna Żechowicz, Tomasz Korniejew, Maciej Kucharczyk, Daniel Drob, Katarzyna Nowak oraz zespół redaktorek i redaktorów Gazeta.pl