Deklaracja Gazeta.pl

Deklaracja Gazeta.pl (Fot. Marta Kondrusik)

Nadeszły czasy "nowej normalności". Chcemy być w nich Waszym medium pierwszego wyboru [DEKLARACJA GAZETA.PL]

2020 przejdzie do historii jako rok kryzysów: zdrowotnego, gospodarczego, politycznego i klimatycznego. Stoimy na progu nowych czasów, które redefiniują dotychczasową "normalność" na niespotykaną dotąd skalę. Chcemy być w nich dla Was nie tylko najważniejszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też pomocy i inspiracji.

Dlatego:

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest informowanie w sposób uczciwy, rzetelny i niebudzący niepotrzebnego strachu. Na Gazeta.pl zawsze znajdziecie sprawdzone, najważniejsze i najnowsze wiadomości. Świadomie nie epatujemy "czerwonymi paskami", piszemy bez szukania taniej, opartej na negatywnych emocjach, sensacji. 

Nie tracimy z oczu ogromnych kosztów społecznych. Opisujemy bieżące problemy pracowników na zmieniającym się rynku pracy. W cyklu "Biznes Walczy" pokazujemy doświadczenia polskich biznesów, które z dnia na dzień redefiniują strategię działania, by ratować miejsca pracy i po prostu przetrwać. 

Szukamy odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości. Na Gazeta.pl odpowiadają na nie bezpośrednio ministrowie, lekarze, ekonomiści i najlepsi specjaliści. Tak też będzie w kolejnych miesiącach, kiedy czekają nas wybory, matury czy wakacje w nowym wydaniu. Szukamy też szerszego kontekstu i odpowiedzi na pytanie "jaki świat czeka nas po pandemii?", "czym będzie nowa normalność"?

Alarmujemy, że stan środowiska i kryzys klimatyczny jest tykającą bombą dla naszego życia i zdrowia. W ankietach mówicie nam, że walka o Planetę to nasze największe zobowiązanie. Dlatego nie czekaliśmy, w środku pandemii uruchomiliśmy stronę zielona.gazeta.pl i robimy wszystko, by być najbardziej zielonym medium w Polsce. 

Angażujemy się w sprawy ważne społecznie. Jako pierwsi apelowaliśmy: "Załóż Maskę", od początku wspieraliśmy akcję #zostanwdomu, wraz z Czytelnikami Gazeta.pl ufundowaliśmy respirator dla szpitala. 

Nagłaśniamy wszystkie przypadki dyskryminacji, nadużyć i łamania praw człowieka. Gazeta.pl jest miejscem dla WSZYSTKICH, stajemy w obronie mniejszości i tych, którzy nie mogą bronić się sami. 

Tak jak Wy, szukamy też oddechu od niewesołej rzeczywistości. Już w połowie marca podjęliśmy decyzję o "niewpuszczeniu" wirusa do takich działów redakcyjnych jak weekend.gazeta.pl czy moto.pl. Wystartowaliśmy też z akcją "Gdy to się skończy", podczas której zbudowaliście z nami wzruszający, pełen nadziei "koncert życzeń i planów" na czas po pandemii. 

W Gazeta.pl cenimy bezpośredni kontakt, dlatego regularnie uruchamiamy badania, które pozwalają nam szybko reagować na Wasze potrzeby. Kolejne startuje już dzisiaj - weźcie udział (klikając w TEN LINK), oceniajcie nas, piszcie o swoich potrzebach (również na adres napiszdonas@gazeta.pl). I bądźcie z nami na Gazeta.pl, codziennie. 

Agnieszka Siuzdak, Marcin Gadziński, Artur Birnbaum, Bartosz Wysocki, Mateusz Aleksandrowicz, Bartosz Raj, Łukasz Kijek, Karolina Deling, Marlena Jezierska, Marzena Szkolak, Rafał Madajczak, Sylwia Olczak, Anna Budyńska, Milena Bryła, Patryk Strzałkowski, Joanna Mierzwa, Kuba Czernikiewicz, Sylwia Preiss, Magdalena Rudnik, Milena Zawiślińska, Andrzej Kulasek, Wiktoria Beczek, Jacek Gorczycki, Marcin Kozłowski, Ola Długołęcka, Katarzyna Żechowicz, Tomasz Korniejew, Maciej Kucharczyk, Daniel Drob, Katarzyna Nowak oraz zespół redaktorek i redaktorów Gazeta.pl

Komentarze (771)
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 136 razy 122

  Droga redakcjo - jako wieloletni czytelnik papierowej Wyborczej od pierwszego numeru, oraz przeglądacz Gazeta.pl od dnia powstania portalu - cieszę się z Waszej deklaracji. Mam tylko kilka małych próśb:
  1. Kiedy robicie deal z celebrytką X lub Y, polegający na pokazaniu jej 'przypadkowego' zdjęcia z mediów społecznościowych i obwieszczeniu światu, że ma na sobie buty za miliard, a wy akurat wiecie, jakiej marki i gdzie je kupić taniej - to spoko, nie ma sprawy, rozumiem, że z czegoś musicie żyć. Piszcie tylko, proszę, że to reklama. Żeby było uczciwie. Bo to JEST reklama.
  2. Błagam o zmniejszenie liczby newsów w stylu: Kwiatkowska pomalowała balkon! A Śledzikowska cały dom! Owoż są to 'newsy' z portali społecznościowych waszych bohaterów i sądzę, że ludzie nie mogący spać bez świadomości, jakie prace domowe która celebrytka dziś wykonała, albo czy ma akurat miesiaczkę - śledzą odpowiednie źródła z zapartym tchem i wiedzą to szybciej, niż wasi 'redaktorzy'. Po cholerę to powtarzać? Dla ludzi, którzy nie mają Internetu? Ale oni w takim razie WAS też nie przeczytają...
  3. Jeśli już musicie takie treści zamieszczać - to błagam, w Plotku czy innym Szambełku - z zakazem linkowania na głównej. Wiem, że się słabiutko wyklika, ale za to okażecie szacunek inteligentniejszym czytelnikom.
  4. Generalnie - poprawcie stosunek 'wiadomości lifestylowych' (jaka ładna nazwa na popłuczyny po rzeczach nieistotnych) do wiadomości. Rynek jest trudny, ale nie sądziłem nigdy, że dożyję czasu, kiedy na Onecie będzie lepsze dziennikarstwo niż w internetowym wydawnictwie Agory...
  5. Zorganizujcie swoim dziennikarzom kursy ortografii, interpunkcji, gramatyki. O szkolenie z zasad poprawnego konstruowania tekstu dziennikarskiego nawet nie ośmielam się prosić - jeśli przestaną kaleczyć potoczną polszczyznę to już będzie dobrze.

 • rfx

  Oceniono 81 razy 71

  "Uważamy, że naszym obowiązkiem jest informowanie w sposób uczciwy, rzetelny i niebudzący niepotrzebnego strachu. Na Gazeta.pl zawsze znajdziecie sprawdzone, najważniejsze i najnowsze wiadomości. Świadomie nie epatujemy "czerwonymi paskami", piszemy bez szukania taniej, opartej na negatywnych emocjach, sensacji. "

  Czy GAZETA planuje startować w wyborach prezydenckich, że pisze takie kocopoły? Czy był ktoś z GAZETY dzisiaj na głównej stronie portalu?
  Standardowa domieszka gówna ze strony gównej Gazety:

  "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka poleca książki, a stolik i podłoga zdradzają tajemnicę. "Takie same jak u Wojtka"
  Tata Maty wziął udział w #Hot16Challenge2. Co za występ! "Pozamiatał pan"
  Najmłodszy syn Arnolda Schwarzeneggera skończył studia. Z tej okazji dumny tata przerobił jego zdjęcie w Photoshopie
  Żona Zenka Martyniuka martwi się o syna, który jest w areszcie.
  Mama siedzi na łóżku topless. Karmi i ściąga pokarm. Zdjęcie obsceniczne?
  Czy Natalia Siwiec stosuje botoks?
  Córka Anny Głogowskiej i Piotra Gąsowskiego ma już 13 lat!
  Małgorzata Socha pokazała się w bikini
  Mama June zmaga się z efektem jojo
  Ile trzeba schudnąć, by inni zauważyli różnicę
  Córki Katarzyny Figury dorosły. Jak dziś wyglądają Koko i Kaszmir?
  Kasia Tusk w butach za ok. trzy tysiące. Są warte swojej ceny?
  Kasia Dziurska i Emilian Gankowski starają się o dziecko
  Barbara Kurdej-Szatan wyznała, dlaczego tak długo ukrywała ciążę
  Barbara Kurdej-Szatan zdradziła, jakie ma ciążowe zachcianki
  Wielu ludzi nadal wierzy, że Harry nie jest synem księcia Karola
  Cezary Pazura wyznał miłość żonie na Instagramie
  Lexy Chaplin przefarbowała brata
  Anna Lewandowska aktywna na Instagramie po raz pierwszy od narodzin córeczki
  Meghan Markle pokazała syna
  Anna Lewandowska musi zostać w szpitalu
  Anna Lewandowska urodziła, a gratulacjom nie ma końca. Zbigniew Boniek złożył nietypowe życzenia
  Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie Laury!
  Anna Lewandowska urodziła drugą córeczkę
  Mama Anny Lewandowskiej zdradza szczegóły porodu.
  Elon Musk i Grimes mają dziecko!
  Małgorzata Reysner pokazała, jak w prosty sposób przeprowadzić w domu stretching
  Małgorzata Rozenek prezentuje szykowny salon.
  Kaja Paschalska i VNM naprawdę się rozstali
  Britney Spears schudła z tęsknoty za chłopakiem
  Martyna Gliwińska bez makijażu
  Księżna Kate zachwyciła błękitnymi stylizacjam
  Ania Lewandowska wróciła już do domu
  Jak zmieniła się Adele? Teraz ciężko ją rozpoznać
  Adele na nowym zdjęciu z Las Vegas! Fotografię w czarnej mini udo
  Adrianna Kalska nie boi się eksperymentów z fryzurą.
  Córka Edwarda i Belli ze "Zmierzchu" ma już 19 lat. Trenuje sztuki walki
  Anna Lewandowska urodziła w ostatniej chwili?
  Andrea Ivanova ma ogromne usta. Jednak nie zamierza na tym poprzestać.
  Megan Fox i Brian Austin Green w końcu się rozwiedli? Aktorka nie nosi obrączki
  Maja Hyży w ciążowej sesji
  Kasia Cichopek relaksuje się na huśtawce w pieknej, jedwabnej sukience marki Jenesqua. Cena zaskakuje!
  Zarośnięta Marcela Leszczak: Piękna jesteś, ale kiedy zrobisz brwi?

 • mdzj

  Oceniono 81 razy 61

  Bardzo cieszy mnie powyższa deklaracja.
  Oby nie pozostała w sferze pustych obietnic.

  Przy całej sympatii dla Gazety, wielu czytelnikom (w tym mnie), zdarzało się wytykać:
  - błędy merytoryczne i językowe, świadczące niekiedy o braku zrozumienia tematu a zwykle o braku elementarnej korekty.
  - clickbaitowe tytuły, luźno związane z treścią.
  - zachwiane proporcje pomiędzy informacjami o istotnych zdarzeniach wpływających na życie ogółu, a plotkami z "wyższych sfer' godnymi prasy brukowej,
  - działanie pod dyktando reklamodawców. Rozumiem, ze reklamy dają gazecie źrodlo utrzymania. Jednak łączenie w jednym wydaniu alarmistycznego artykułu o zmianach klimatu z przesłodzonym tekstem o wyższości mowego SUVa i lifestylowymi poradami typu "musisz to mieć" z daleka trąci hipokryzją.

  Mimo to, życzę całej Redakcji sukcesów. Ze przykrą świadomością, że dla gazety o orientacji opozycyjnej, wkrótce sukces może być tożsamy z przetrwaniem w coraz bardziej wrogim środowisku.
  Trzymam kciuki!

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 64 razy 56

  Czyli od dziś znikają artykuły o dupie Wieniawy. Szkoda. To było takie ważne społecznie.

 • darkhorse_cicha_woda

  Oceniono 50 razy 44

  Ależ to trąci hipokryzją!!!!
  W kategorii światowych mediów jesteście tzw. "lepszym brukowcem" coś takiego jak angielski "Mirror" czy "Daily Mail"
  Te wszystkie sponsorowane wstawki, artykuły o idiotycznych celebrytach, jednostronne raportowanie prawdy, druga kategoria pismaków, brak jakiejkolwiek szerszej informacji z świata, etc.
  Bardzo daleko Wam do tego aby dojść do poziomu najwyższej ligi takiej jak "The Guardian" czy "New York Times"
  Prawda w oczy kole - ale cóż taki to macie poziom - BYLEJAKI

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 34 razy 32

  Głosy o silną moderację forum są niesłuszne. Komentarze są niekiedy ciekawsze niż sam artykuł i są świetnym źródłem informacji o nastrojach i podglądach czytelników. Choć czasami wypowiedzi posuwają się za daleko, ale są jednocześnie wyrazem wolności słowa. Jeśli komentarze nie nawołują do przestępstwa to należy je zostawić w spokoju.

 • lagonda72

  Oceniono 44 razy 28

  Jestem wiernym czytelnikiem GW od samego jej początku. Obserwuję, że niestety w kilku ostatnich latach poziom prymitywnej propagandy sięgną dna i brodzi w mule. Co w ten sposób chcecie osiągnąć? Zwalczać PIS? Cel szczytny, ale narzędzia zupełnie nietrafione - wygląda na to, że zapomnieliście, kto was czyta. My nie jesteśmy przeciętnymi słuchaczami RMF, i widzami Polsatu (o TVP nie wspomnę, bo to zupełnie inna bajka), a tak nas traktujecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX