New York Times

New York Times

New York Times - amerykański dziennik, będący trzecim (pod względem nakładu) pismem w Stanach Zjednoczonych Ameryki, założony w 1851 roku. Pismo posiada profil liberalno-lewicowy i należy do The New York Times Company, kontrolującej również 40 innych pism. Założycielami dziennika są Henry Jarvis Raymond oraz George Jones.

New York Times - historia pisma

The New York Times został założony przez Henry'ego Jarvisa Raymonda (1820-1869) i George'a Jonesa (1811-1891). Początkowo gazeta nosiła tytuł "New-York Daily Times". Pierwsze wydanie zostało opublikowane 18 września 1851 roku, jednak dopiero Adolph Ochs (1858-1935) uczynił dziennik jednym z najczęściej kupowanych przez Amerykanów. Miało to związek z obniżeniem ceny za gazetę, która w roku 1898 została zmniejszona do 1 centa, co pozwoliło błyskawicznie zwiększyć sprzedaż trzykrotnie.

Na początku powstania dziennik ukazywał się przez 6 dni w tygodniu - w czasie wojny domowej zaczął być publikowany również w niedziele. Istotne chwile pisma to między innymi otrzymanie pierwszej w historii Nagrody Pulitzera, za wiadomości o I wojnie światowej, a z czasów współczesnych rozpoczęcie działalności w przestrzeni internetowej, co miało miejsce w roku 1996. Od tego czasu artykuły i informacje publikowane są również na stronie www.nytimes.com.

New York Times - profil pisma
The New York Times jest dziennikiem o profilu liberalno-lewicowym, dostarczającym czytelnikom bieżące informacje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach - zarówno tych dotyczących biznesu, jak i technologii, polityki, medycyny czy sportu.

Mottem przewodnim i sloganem pisma jest hasło wymyślone jeszcze przez Adolpha Ochsa - "Wszystkie informacje, które nadają się do druku".

New York Times

Więcej o:

New York Times