Multi Multi

Multi Multi

Multi Multi to gra liczbowa obsługiwana przez Totalizator Sportowy, która polega na wskazaniu maksymalnie dziesięciu liczb, które później są zestawiane z numerami na kulach losowanych przez maszynę losującą. Nazwa ta została wprowadzona 15 czerwca 2009 roku, w miejsce wcześniejszego Multi Lotka. Losowanie liczba ma miejsce dwa razy w ciągu każdego doby – po południu oraz wieczorem. Przebieg losowania można śledzić na stronie internetowej, a także za pośrednictwem kanału telewizyjnego. Pierwszą stancją posiadającą prawa do transmisji był Polsat, a począwszy od stycznia 2010 roku losowania na żywo zaczęła transmitować telewizja TVP Info. Urządzenie wykorzystywane do tego celu nosi nazwę Editec-WinTV Venus – jest to maszyna losująca francuskiej produkcji.

Zasady gry losowe multi multi i szanse wygranej

Gracz wskazuje przed rozpoczęciem losowania maksymalnie 10 liczb, natomiast maszyna losująca wybiera 20 liczb. Czym więcej liczb zostanie prawidłowo wytypowanych, tym kwota wygranej staje się większa. Szczęśliwi typerzy, którzy wskażą 10 prawidłowych numerów, otrzymują dodatkowy bonus kumulacji, który może osiągnąć nawet kwotę kilkunastu milionów złotych. Do gracza należy również decyzja, czy zapłaci za dodatkową opcję plus - powiększającą kwotę potencjalnej wygranej.
Statystyczne szanse wytypowania wszystkich prawidłowych liczb jest bardzo niewielkie. Osiąga dokładnie 1:8 911 711, natomiast 10 liczb z plusem 1:17 823 422. Znacznie wyższa jest natomiast szansa uzyskania nagrody pocieszenia w zamian za prawidłowe wskazanie jeden z 10 liczb – wynosi ono 1:4.

Multi Multi

Więcej o:

Multi Multi