Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Ewa Wasowska, znana jako Monika Olejnik, jest polską dziennikarką radiową, prasową i telewizyjną. Z wykształcenia jest zootechnikiem (SGGW w Warszawie), studia podyplomowe z dziennikarstwa ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyła również staż w redakcji rolnej programu I PR.

Życiorys Moniki Olejnik

W latach 1982 - 2000 Monika Olejnik pracowała w programie III Polskiego Radia, gdzie przeprowadzała wywiady z politykami i znanymi postaciami życia publicznego w audycji Salon polityczny Trójki. Współpraca ta przyniosła jej dużą popularność. Druga połowa lat 80 XX wieku to współpraca wraz z mężem Grzegorzem Wasowskim w audycji Nie tylko dla orłów w programie III PR. W latach 2001 - 2016 współpracowała z Radiem Zet, w którym prowadziła audycję Gość Radia Zet, przeprowadzając rozmowy z politykami, prowadziła także program Siódmy dzień tygodnia. Dziennikarka związana była również ze stacją TVN, w której prowadziła program Kropka nad i. Od września 2006 roku program Kropka nad i wrócił do telewizji, tym razem jednak do TVN24, gdzie Olejnik jest prowadzącą. W latach 2004 - 2006 była gospodynią programu publicystycznego Prosto w oczy na antenie TVP1.

Dziennikarka publikuje również w piątkowych wydaniach Gazety Wyborczej felietony związane z aktualną sytuacją polityczną. Prowadziła również wywiady z cyklu Dwie na jednego (wraz z Agnieszką Kublik) - w 2007 roku wydana została książka pod tym samym tytułem. Znalazło się w niej 25 najlepszych wywiadów przeprowadzonych przez Olejnik i Kublik.

Monika Olejnik

Więcej o:

Monika Olejnik