Mirosława Stachowiak-Różecka

Mirosława Stachowiak-Różecka

Mirosława Stachowiak-Różecka

Mirosława Stachowiak-Różecka to pedagog, producentka filmowa, polski polityk samorządowy, posłanka na Sejm VIII kadencji.

Mirosława Stachowiak-Różecka urodziła się w 1973 roku w Świebodzinie. Tytuł magistra w zakresie pedagogiki specjalnej otrzymała w 2017 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Mirosława Stachowiak-Różecka przez lata była związana z branżą filmową – pracowała przede wszystkim jako producentka oraz kierownik produkcji filmów dokumentalnych oraz historycznych. Była p.o. dyrektora w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Zasiadała w Radzie Programowej TVP Wrocław. Stachowiak-Różecka, gdy zrezygnowała z pracy przy produkcji filmów, podjęła pracę w charakterze brokera ubezpieczeniowego.

Kariera polityczna Mirosławy Stachowiak-Różeckiej rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy związała się z partią Prawo i Sprawiedliwość. Po raz pierwszy mandat do Rady Miasta Wrocławia uzyskała w roku 2006 , z powodzeniem ubiegała się o reelekcję podczas wyborów samorządowych w latach 2010 oraz 2014. Podczas wyborów samorządowych 2014 starała się także o wygraną w wyborach prezydenckich we Wrocławiu, w II turze przegrała z Rafałem Dutkiewiczem. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Mirosława Stachowiak-Różecka otrzymała mandat posła na Sejm VIII kadencji.

Mirosława Stachowiak-Różecka - wybory samorządowe 2018

W kwietniu 2018 roku Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Mirosława Stachowiak-Różecka będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wrocławia.

W wyborach samorządowych we Wrocławiu startują też Jacek Sutryk (z poparciem Koalicji Obywatelskiej) oraz Marta Lempart, Jerzy Michalak, Katarzyna Obara-Kowalska i Małgorzata Tracz

Mirosława Stachowiak-Różecka

Więcej o:

Mirosława Stachowiak-Różecka