Marcin Horała

Marcin Horała

Marcin Horała przyszedł na świat 2 października 1981 roku w Gdańsku. Jest polskim politykiem, politologiem i samorządowcem, posłem na Sejm VIII kadencji.

Wykształcił się na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku prawa i politologii. Pracował w jednym z przedsiębiorstw gospodarki morskiej w Gdańsku.

Działa w stowarzyszeniu KoLiber (ogólnopolskim stowarzyszeniu konserwatywno-liberalnym skupiającym głównie studentów i przedsiębiorców) oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Cisowej (grupie aktywnych mieszkańców Cisowej). Był też wiceprezesem stowarzyszenia Powiernictwo Polskie, którego celem jest bronienie interesu rodaków i polskiego mienia utraconego na rzecz Niemców.

Jako członek Unii Polityki Realnej w 2004 roku kandydował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po przegranej przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Sprawował też funkcję radnego w dzielnicy Chylonia. W 2006, 210 i 2014 roku był wybierany na radnego Gdyni. Jednocześnie w wyborach w 2014 roku ubiegał się o prezydenturę w tym mieście, jednak nie uzyskał wystarczającego poparcia. W 2011 roku startował do Sejmu z listy PiS, ale bez sukcesu. W 2015 roku ponownie starał się o mandat poselski - tym razem uzyskał go z wynikiem 10 546 głosów.

Pozostali:

Marcin Kierwiński - Marcin Święcicki - Marek Borowski - Marek Jakubiak - Marek Kuchciński

Marcin Horała

Więcej o:

Marcin Horała