Magdalena Błeńska

Magdalena Błeńska

Magdalena Błeńska urodziła się w Gdyni 22 marca 1983 roku. Z wykształcenia i zawodu jest architektem. Studiowała na niemieckiej Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen (RWTH) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie skończyła kierunek konserwacja zabytków.

Zaangażowania się w akcję Zmieleni.pl, działalność stowarzyszenia Republikanie oraz KoLiber (w tym stowarzyszeniu była członkiem okręgowej komisji rewizyjnej w Trójmieście). W ramach aktywności proobywatelskiej zajmował się między innymi konsultacjami dot. tworzenia nowego Kodeksu Budowlanego. W 2013 roku była wśród założycieli partii Polska Razem, jednak opuściła tę partię, podobnie jak inny działacze Republikanów.

W 2015 roku z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego Kukiz’15 kandydowała do Sejmu i uzyskała mandat posłanki VIII kadencji - otrzymała 9437 głosów. W czerwcu 2016 roku brała udział we współtworzeniu Klubu Republikańskiego w Sejmie i została jego koordynatorem. W lutym 2017 roku postanowiła wystąpić z klubu poselskiego Kukiz’15 i współtworzyć trzyosobowe koło poselskie Republikanów. Po tym jak we wrześniu tego roku dwie posłany przeszły do KP PIS, Magdalena Błeńska stała się posłanką niezrzeszoną.

Pozostali:

Małgorzata Gosiewska - Małgorzata Kidawa Błońska - Małgorzata Wassermann - Marcin Horała - Marcin Kierwiński

Magdalena Błeńska

Więcej o:

Magdalena Błeńska