Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler to znana polska restauratorka oraz ekspertka kulinarna występująca w wielu programach telewizyjnych.

Życiorys

Magda Gessler urodziła się w 1953 r. w Komorowie. Jej ojciec Mirosław Ikonowicz był korespondentem PAP m.in. w Sofii, Hawanie i Madrycie. Dzięki temu Magda Gessler spędziła młodość za granicą, a w Madrycie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych.

Jej pierwszym mężem był Volkhart Müller, korespondent tygodnika "Der Spiegel". Po jego śmierci w 1986 r. zamieszkała w Polsce, gdzie poznała swojego kolejnego męża Piotra Gesslera, znanego restauratora. Dzięki temu małżeństwu zainteresowała się sztuką kulinarną i zajęła prowadzeniem restauracji. Aktualnie jej partnerem życiowym jest Waldemar Kozerawski.

Rodzina

Dzieci Magdy Gessler to Tadeusz z małżeństwa z V. Müllerem oraz Lara z małżeństwa z P. Gesslerem.

Bratem Magdy Gessler jest Piotr Ikonowicz, były poseł na Sejm a obecnie działacz społeczny i dziennikarz.

Restauracje
Magda Gessler jest właścicielką kilku restauracji: U Fukiera, Zielnik, Ale Gloria, Schronisko Smaków, Restauracja Polka oraz cukierni Słodki Słony.

Kariera telewizyjna
Magda Gessler jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji TVN, gdzie od 2010 r. prowadzi program "Kuchenne Rewolucje", bijący rekordy oglądalności. Od 2012 r. występuje również jako jurorka w programie "Master Chef", a od 2017 r. ma swój program "Sexy Kuchnia Magdy Gessler" na antenie Food Network. Za swoją działalność w telewizji doczekała się kilku nagród m.in. Wiktora w kategorii Największe odkrycie telewizyjne (2011) oraz Telekamery w kategorii Osobowość telewizyjna (2012).

magda gessler

Więcej o:

magda gessler