Lyon

Więcej o:

Lyon

• Dublet Lyonu

dramatycznych okolicznościach utrzymanie w Ligue 1, wcześniej zdobyło Puchar Ligi, dzięki czemu ma pewny start w Pucharze UEFA. Lyon wywalczył pierwszy w historii dublet - mistrzostwo i krajowy puchar. Wyeliminowanie w 1/8 finału Ligi Mistrzów pozostawia w klubie wielki niedosyt. Latem OL ma wydać na

• Houllier odchodzi z Lyonu

Houllier w maju 2005 roku podpisał dwuletni kontrakt. Zdobył w tym czasie z drużyną Lyonu dwa mistrzostwa Francji i dwa Superpuchary. Nie udało mu się jednak zawojować Ligi Mistrzów - w sezonie 2005/06 drużyna z Lyonu przegrała w ćwierćfinale z Milanem, w niedawno zakończonych

• Olimpique Lyon, 30 października

odkrywali kino" - to treść jednego z prześmiewczych transparentów, podczas derbów Olympique Lyon - Saint-Etienne wywieszony przez kibiców z Gerland. Nawiązywał do górniczej przeszłości przodków kibiców Zielonych i powoływał się na odkrywców kina - braci Lumiere, urodzonych w Lyonie

• Lyon z nową nadzieją

Jednak łatwo nie było. Zanim Fabio Santos zdobył w 56. minucie bramkę po strzale odbitym od jednego z obrońców VfB, francuska drużyna zmarnowała dwie stuprocentowe szanse. Drugą bramkę dla Lyonu dodał strzałem z kilku metrów Karim Benzema na 11 minut przed końcem meczu

• Jak zawsze wygrywa Olympique Lyon...

Obrońcom tytułu do postawienia kropki nad i brakowało jednego punktu. W decydującym meczu w Auxerre wszystko było jasne po dziesięciu minutach. Lyon wygrał 3:1 i w Burgundii celebrował siódme z rzędu mistrzostwo. Olympique sporo się jednak namęczył

• Powrót Ronaldinho, Klęska Lyonu

Co działo się we wszystkich wtorkowych meczach Champions League: Grupa E Olympique Lyon - Glasgow Rangers 0:3   Sensacja w Lyonie. Ekipa Alina Perrina wyraźnie przechodzi

• Benzema przedłużył kontrakt z Lyonem

rozwijać - powiedział piłkarz, którego talent porównuje się do samego Zinedinea Zidanea. - Żyję w Lyonie jestem przyzwyczajony do tego miasta. Będzie lepiej dla mnie jeżeli tu zostanę, by rozwijać umiejętności. Na pewno lepiej niż w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Nie zastanawiałem się nad tym ani minuty

• Lyon wygrał, ale stracił Benzemę

. Lyon musi pokonać Katalończyków, aby liczyć się jeszcze w walce o awans do 1/8 finału. W sobotnim spotkaniu gole dla Lyonu zdobyli: Juninho - z rzutu karnego (niesłusznie podyktowanego, bo powtórki pokazały, że przewinienie było przed "szesnastką") po faulu na