Lubelszczyzna

Więcej o:

Lubelszczyzna

 • Gwałtowne burze nad Lubelszczyzną

  Na Lubelszczyźnie popołudniowa wichura po w kilkudziesięciu miejscach pozrywała linie energetyczne - donosi radio TOK FM. Część linii została zerwana przez spadające konary drzew. Przy usuwaniu skutków wichur pracują wszystkie ekipy dyżurne. W pełnej gotowości są też strażacy. Jak informuje dyżurny

 • Lubelszczyzna po burzy

  Strażacy wypompowują wodę z zalanych gospodarstw. W sumie jest ponad 100 takich zgłoszeń. Nieprzejezdna jest droga nr 17 Lublin-Zamość w miejscowości Bystrzejowice. Drogę zalała woda.

 • Na Lubelszczyźnie gęsta mgła

  Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24 Szczególna ostrożność wskazana jest poza miastem. W terenach leśnych, w pobliżu jezior oraz w dolinach rzek -przestrzegają kierowcy. Jak zapowiadają synoptycy, w niektórych rejonach mgła utrzyma się do godzin przedpołudniowych.

 • Co najmniej dwie ofiary pożaru na Lubelszczyźnie

  W trakcie dogaszania strażacy odkryli zwłoki dwóch osób o nieustalonej tożsamości oraz domowe zwierzęta. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Wczoraj w pożarze domu w Horoszczycach w powiecie hrubieszowskim także zginęły dwie osoby.

 • Rzymska moneta sprzed 2 tys. lat. Wyjątkowe znalezisko na Lubelszczyźnie

  rzymskich zabytków numizmatycznych. Denar z czasów starożytnego Rzymu. Czekał na odnalezienie na Lubelszczyźnie Srebrna moneta pochodzi z republikańskiego okresu Rzymu i jest datowana na 81 r. p.n.e. Jej cechą charakterystyczną jest mała średnica o wartości 16 mm. "Na jednej stronie widoczne jest udrapowane