LeBron James

Więcej o:

• Wielki LeBron James!

51 punktów to wyrównany rekord tego sezonu NBA - 5 grudnia tyle samo punktów zdobył dla Denver Nuggets Allen Iverson w spotkaniu z Los Angeles Lakers. Ale we wtorek James nie tylko rzucał (18/28 z gry) - lider Cavaliers miał także osiem zbiórek i dziewięć asyst. Pod względem indywidualnym jego

• Maria Szarapowa i LeBron James pozowali razem

Sesja fotograficzna odbyła się w środę w Nowym Jorku, a zdjęcia robił sam Patrick Demarchelier, znany z pracy z amerykańskimi gwiazdami. Dochód ze wspólnego pozowania Jamesa i Szarapowej zostanie przeznaczony na kilka różnych celów dobroczynnych, m.in. walka z biedą, szerzenie szkolnictwa wśród

• LeBron James i Cleveland w finale NBA

Tym razem mecz nie był popisem jednego aktora - LeBrona Jamesa. Gwiazdor Kawalerzystów był co prawda znów najlepszy w swoim zespole (20 punktów, 14 zbiórek i 8 asyst), ale otrzymał potężne wsparcie od kolegów z zespołu. W sobotnim meczu aż 9 zawodników Cavaliers zdobywało punkty. Na największe

• 38 punktów LeBrona, Celtics pokonani

Clevelend, pokonując zespół z Bostonu 109:104 odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu. LeBron James był najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu. Rzucił 38 punktów i zaliczył 13 asyst. W drużynie z Bostonu wyróżnili się Ray Allen (29 punktów) i Kevin Garnett (19). Celtowie zanotowali drugą porażkę w

• Finał NBA: Znaleźli patent na LeBrona

forma przesadziła, że wypadłem tak słabo i zdobyłem tak mało punktów - powiedział po meczu LeBron James. - W meczu numer dwa po prostu muszę zagrać o wiele lepiej, jak lider. Moi koledzy z drużyny mogę być spokojni, że tego dokonam - dodał. Trener Cleveland, Mike Brown ma już pewien plan na kolejne

• 10 000 punktów Jamesa

W momencie zdobycia 10 000 punktów LeBron James miał 23 lata i 59 dni. Poprzedni rekord należał do Kobe'ego Bryanta, który tyle punktów zdobył mając 24 lata i 194 dni. James już pracuje nad kolejnym rekordem. Mecz z Boston Celtics zakończył z dorobkiem 24 punktów 8 zbiórek i 4 asyst

• Cztery punkty i wsad Gortata

Tracy McGrady - 21. Znakomite spotkanie rozegrał LeBron James - 50 punktów, 10 zbiórek i osiem asyst. Jego Cleveland Cavaliers wygrali 116:105 w Nowym Jorku z Knicks. James grał tak świetnie, że publiczność z Nowym Jorku skandowała "MVP, MVP!", a 17-letni Anthony Erskine w ostatniej minucie próbował

• NBA. Świetny mecz Jamesa

- Czułem się, jakby nie ciążyła na mnie żadna presja. Tak jakbym był na treningu - komentował po meczu James, który w czwartej kwarcie trafił 8 na 10 rzutów z gry (w tym trzy za trzy punkty). Dzięki niemu Cavaliers wygrali tę część meczu 36:20 i z nawiązką odrobili trzynastopunktową stratę do

• Kontuzja LeBrona Jamesa poważniejsza

Jamesowi grę uniemożliwia zwichnięcie palca w lewej dłoni. Klubowi lekarze obawiają się, że zbyt wczesny powrót gwiazdy Cavs do gry może skończyć się poważniejszą kontuzją. Może się więc okazać, że LeBron będzie leczył uraz nawet przez cały miesiąc. Obawy lekarzy podziela zawodnik Washington

• James lepszy od Bryanta

Grający z ochraniaczem na zwichniętym palcu James zdobył w sumie 33 punkty, 10 zbiórek i zaliczył 5 asyst. Punkty Jamesa szczególnie ważne były w decydującej, czwartej kwarcie. Cleveland wygrali ją 21:13 ostatecznie pokonali Lakers czterema punktami. Bryant rzucił dla "Jeziorowców" 21 punktów.