Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec to znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także prezenter głównego wydania „Wiadomości” w TVP1.

Krzysztof Ziemiec urodził się 26 czerwca 1967 r. w Warszawie. W 1992 r. ukończył studia na wydziale Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej, a w 1995 r. „Centrum Dziennikarstwa” w polsko- amerykańskiej szkole dziennikarstwa w Warszawie.

Od 1994 do 2002 roku pracował w Programie III Polskiego Radia. W kolejnych latach związany był ze stacją TVN24, gdzie prowadził m.in. serwisy informacyjne. W 2004 r. rozpoczął pracę dla stacji TVP1 m.in. jak prowadzący „Wiadomości”. W 2008 r. musiał przerwać pracę zawodową ze względu na ciężkie obrażenia, jakim uległ podczas pożaru swojego mieszkania. O swoich przeżyciach z tamtego okresu napisał w książce „Wszystko jest po coś”.

Do pracy w TVP1 wrócił pod koniec 2009 r. i od tamtej pory jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy wieczornego wydania „Wiadomości”, głównego programu informacyjnego TVP1.

W swojej karierze zawodowej był gospodarzem wielu innych programów telewizyjnych i radiowych. Do najważniejszych z nich należą:

•„Panorama” w TVP2

•„Sygnały dnia” - wywiady polityczne w Programie 1 Polskiego Radia

•cykl „Niepokonani” - autorski program w TVP1 (na jego podstawie napisał książkę pod tym samym tytułem)

•„Puls Raport” - program informacyjny w TV Puls

•„Gość Wiadomości” w TVP Info

•„Gość Krzysztofa Ziemca” w RMF FM

Prywatnie Krzysztof Ziemiec ma żonę Danutę i troje dzieci: Mariannę, Olgę oraz Franciszka.

Krzysztof Ziemiec otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in. Wiktora (2012), Telekamerę (2011 i 2012), a także Order Ecce Homo (2012).

Krzysztof Ziemiec

Więcej o:

Krzysztof Ziemiec