Justyna Glusman

Justyna Glusman

Justyna Glusman

Justyna Glusman to polska ekonomistka, naukowczyni i aktywistka.

Justyna Glusman urodziła się w 1974 w Warszawie. Ukończyła studia z zakresu stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie otrzymała tytuł magistra. Kontynuowała naukę w London School of Economics, gdzie obroniła doktorat w 2009 roku. Swoją pracę doktorską poświęciła akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Justyna Glusman była związana zawodowo m.in. z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej, przez kilka lat pracowała także w sektorze bankowym. W latach 2012-2014 koordynowała program ekspercki Prezydenta RP „Laboratorium Idei”. W 2015 roku została doradcą w Związku Miast Polskich, w latach późniejszych związana była m.in. z Forum Od-Nowa, została także członkinią rady ekspertów ośrodka dialogu i analiz THINKTANK. Justyna Glusman była także felietonistką, specjalizującą się w tematyce miejskiej. Jej artykuły poświęcone takim zagadnieniom jak ekologia czy transport miejski były publikowane m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”.

Justyna Glusman od 2008 roku działa w stowarzyszeniu Ochocianie, obecnie jest także wykładowczynią na SGH.

Wybory samorządowe 2018 - Justyna Glusman kandydatką

W 2018 roku Justyna Glusman została kandydatką na prezydenta Warszawy. Popiera ją ruch miejski Miasto Jest Nasze. Oprócz Justyny Glusman kandydaturę w wyborach na prezydenta Warszawy zgłosili: Rafał Trzaskowski (PO), Patryk Jaki (PiS), Jacek Wojciechowicz, Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Jakub Stefaniak (PSL), Andrzej Rozenek (SLD) Janusz Korwin-Mikke, Piotr Ikonowicz, Sławomir Antonik.

Justyna Glusman

Więcej o:

Justyna Glusman