John Godson

John Godson to polityk urodzony 25 listopada 1970 roku w Nigerii. Jest on również duchownym ewangelickim oraz nauczycielem akademickim. W VI i VII kadencji był posłem na sejm RP. Oprócz tego w latach 2013–2014 pełnił funkcję wiceprezesa partii Polska Razem. Prywatnie ma żonę i czwórkę dzieci.
John Godson do Polski przeprowadził się w 1993 roku, a polskie obywatelstwo uzyskał osiem lat później. Ukończył wydział rolnictwa na nigeryjskim Abia State University. Już po osiedleniu się w Polsce kontynuował naukę. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi, na której ukończył stosunki międzynarodowe. Tytuł doktorski uzyskał na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. John Godson ukończył również studia podyplomowe na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Clark University. Wykładał na uczelniach w Szczecinie, Poznaniu oraz Łodzi.

John Godson związał się z polityką w 2004 roku. Wówczas przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Dwa lata później startował z listy PO do rady miasta Łódź, nie odnosząc sukcesu. W 2008 roku udało mu się uzyskać mandat i zostać pierwszym czarnoskórym radnym Łodzi. W wyborach w 2010 roku ponownie udało mu się zasiąść w radzie miasta. 14 grudnia 2010 roku John Godson zdobył mandat poselski i stał się pierwszym czarnoskórym posłem RP. Zasiadł wówczas w sejmie, ponieważ Hanna Zdanowska została prezydentem Łodzi i przestała być posłem. Rok później w wyborach parlamentarnych udało mu się ponownie otrzymać mandat. W 2013 roku odszedł z Platformy Obywatelskiej i stał się posłem niezrzeszonym. W grudniu tego samego roku został jednym z założycieli partii Polska Razem. W 2014 w wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z pierwszego miejsca łódzkiej listy tej partii. Polska Razem nie osiągnęła progu wyborczego. W lutym 2015 roku przystąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku nie uzyskał jednak mandatu poselskiego.

John Godson

Więcej o:

John Godson

Wypowiedzi na forum o:

John Godson

 • John Godson pokonał Grabarczyka

  Minister Kwiatkowski w Łodzi 20%, John Godson ponad 8%, a minister Grabarczyk... 6%.

 • John Godson

  PRZYKŁAD POLITYKA MÓWIĄCEGO O NICZYM. ;;kTVEl0QYXF0;;;;John Godson: rola Polski w Europie i na świecie -- Panie doktorze bolą mnie implanty, które mi pan wstawił. A nie mówiłem, że będą jak prawdziwe!

 • John Godson ma w sobie więcej polskości...

  Poseł John Godson ma w sobie więcej polskości niż przeciętny Polak. Polacy nie szanują swoich symboli narodowych, część nawet ma alergię na patriotyzm (np. liberalne media), a tymczasem wielkimi polskimi patriotami, przywiązanymi do tradycji są: murzyn John Godson, Żyd Czesław Bielecki, Ormianin ks.

 • Poseł PO John Godson może zmienić polityczne barwy

  Poseł PO John Godson może zmienić polityczne barwy. Jak ustaliła Superstacja, John Godson rozmawiał z politykami PiS o przejściu do tej partii.

 • Re: Rada Miejska: John Godson

  1. Agnieszka Tylman- 1193 2. John Godson- 1147 3. Andrzej Kaczorowski- 1129

 • John Godson przechodzi do PSL

  Świat się kończy.... Były poseł PO, obecnie niezrzeszony John Godson w nowym roku najprawdopodobniej powiększy szeregi PSL. Będzie kolejnym, po sześciu posłach Twojego Ruchu, członkiem tego ugrupowania. Godson w rozmowie z Polskim Radiem Łódź przyznał, że wartości reprezentowane przez Polskie

 • John Godson przechodzi do klubu PSL

  John Godson, obecnie poseł niezrzeszony, przechodzi do klubu parlamentarnego PSL - dowiedziała się PAP. Godson odmówił komentarza. Jak zapowiedział, o swojej decyzji poinformuje "w odpowiednim momencie". Kolejna partia w której jest sporo miejsca na jawną dewocję tego faceta? -- W życiu wszystko

 • Rada Miejska: John Godson

  Dlaczego John Godson nie zostal radnym??Zagłosowało na niego 1147 osob, a w radzie z PO sa osoby ze nizsza iloscia glosow! Dlaczego?????

 • Radny John Godson

  Ostatnio dostałem na naszej-klasie zaproszenie: " Zostałeś zaproszony do listy znajomych Data i godzina: 27.02.2009 21:58 Zostałeś zaproszony do listy znajomych przez: Radny John Godson " Gościa nie znam, jako0ś nie słyszałem żeby cokolwiek dla miasta zrobił a twardo na swoim profilu pisze że

 • John Godson z PO

  "Proces tworzenia ACTA był absolutnie skandaliczny" - pisze John Godson z PO w interpelacji do ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. Janusz Piechociński z koalicyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiada nadzwyczajne posiedzenie podkomisji ds. nowoczesnych technik informacyjnych.