Jerzy Janowicz

Więcej o:

• Jerzy Janowicz w III rundzie French Open

Henrique Cunhą (7 ITF), lub Francuzem Antoinem Feretem. W pierwszej rundzie French Open Janowicz wyeliminował Rosjanina Aleksandra Łobkowa, który skreczował na początku drugiego seta. Wynik II rundy: Jerzy Janowicz (Polska, 12) - Marin Draganja

• Janowicz powalczy o finał French Open

trzech setach lepszy okazał się siedemnastolatek z Haskova. W jutrzejszym półfinale rywalem naszego juniora będzie Argentyńczyk Guido Pella, który zwyciężył przed dwoma tygodniami w turnieju 49th Trofeo Bonfiglio. Wynik ćwierćfinału: Jerzy Janowicz

• Janowicz awansował w Paryżu

jednym z głównych faworytów. Kolejnym przeciwnikiem Jerzego Janowicza (13 ITF) będzie Chorwat Marin Draganja, który w dniu dzisiejszym pokonał 6:3, 7:6(3) Juliena Obry. Szesnastoletni zawodnik ze Splitu zajmuje aktualnie 26 pozycję w rankingu juniorskim. Pojedynek ten zostanie

• Olejniczak w półfinale, Janowicz skreczował

.). Jutrzejszym rywalem łodzianina w półfinale będzie 22-letni Brytyjczyk, Joshua Goodall (nr 4). Tenisista z Basingstoke wyeliminował dzisiaj najlepszego polskiego juniora, Jerzego Janowicza. Pierwszą partię tego ćwierćfinału wygrał wprawdzie mierzący 202 centymetry Polak, jednak w

• Safina nie do zatrzymania, Ivanović numerem 1

reprezentantem gospodarzy w tej fazie od siedmiu lat. Francuzi wierzą w swojego nowego bohatera, ale bukmacherzy już nie. Zdecydowanie stawiają na Szwajcara. Do półfinału juniorów awansował Jerzy Janowicz. Mierząca 202 cm wzrostu 17-letnia największa nadzieja polskiego męskiego tenisa

• Janowicz przegrał dopiero w finale

Janowicz mógł zostać pierwszym w historii polskim tenisistą, który zwyciężył w singlowym turnieju Wielkiego Szlema. Do tej porty najważniejsze w roku juniorskie imprezy tenisowe wygrywali debliści, albo juniorki - siostry Radwańskie, Magdalena Grzybowska i Aleksandra Olsza.

• Janowicz przegrał w finale French Open

Ana Ivanović wygrała French Open Pierwszy set pojedynku finałowego był zdecydowanie lepszy w wykonaniu tenisisty z Tajwanu, który długimi fragmentami gry narzucał własne warunki. To właśnie Yang (21 ITF) zdołał przełamać jako pierwszy serwis Polaka, co

• Olejniczak odpadł w półfinale

Dzisiejszy pojedynek lepiej rozpoczął Polak, który aktualnie zajmuje 301 pozycję w rankingu światowym ATP. Urodzony w Bełchatowie tenisista, wygrał pierwszą partię 6:4 i objął prowadzenie w meczu. Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany, jednak minimalnie lepszy w tie-break'u

• Polskie zwycięstwa w Orange Bowl

Młodsza z sióstr Radwańskich o ćwierćfinał powalczy z Amerykanką Coco Vandeweghe, a Janowicz zmierzy się z rozstawionym z numerem siódmym Henrique Cunhą z Brazylii. Zwycięzcy turnieju - poza wielkim prestiżem - otrzymają także dzikie karty do marcowego