Jarosław Wałęsa

Jarosław Wałęsa

Jarosław Wałęsa

Jarosław Wałęsa urodził się w 1976 roku w Gdańsku. To polityk, poseł, europarlamentarzysta.Jest czwartym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Studiował na Uniwersytecie Świętego Krzyża w Massachusetts i Uniwersytecie Gdańskim. Najpierw pracował w USA, po czym wrócił do Polski. W latach 2003-2005 pracował w Biurze Prezydenta Lecha Wałęsy jako archiwista.

Jarosław Wałęsa zadebiutował w polityce w roku 2004, kiedy bezskutecznie starał się o mandat do Parlamentu Europejskiego. Rok później wystartował w wyborach parlamentarnych w okręgu gdańskim z listy Platformy Obywatelskiej. Otrzymał mandat poselski. Cztery lata później z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

W 2009 roku Jarosław Wałęsa kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Otrzymał mandat europosła. W 2014 roku po raz drugi został posłem Parlamentu Europejskiego. W czerwcu 2015 roku Jarosław Wałęsa objął stanowisko dyrektora Instytutu Obywatelskiego – thinktanku Platformy Obywatelskiej.

Wybory samorządowe 2018 - Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska

W czerwcu 2018 roku ogłoszono, że Jarosław Wałęsa jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska w wyborach samorządowych 2018.

Kontrkandydatami Wałęsy w wyborach samorządowych zostali: Paweł Adamowicz, startuje z ramienia własnego komitetu, Kacper Płażyński (poparcie PiS), Andrzej Ceynowa (SLD), Elżbieta Jachlewska (ruch miejski "Lepszy Gdańsk") i Jacek Hołubowski z komitetu "Gdańsk tworzą mieszkańcy".

Jarosław Wałęsa

Więcej o:

Jarosław Wałęsa