Jarosław Kuźniar

Jarosław Kuźniar urodził się 29 stycznia 1978 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Jest prezenterem radiowym i telewizyjnym. Uwielbia podróże. Jest właścicielem www.goforworld.com, które można uznać za dość nietypowe biuro podróży. Jarosław Kuźniar nie organizuje bowiem zwykłych wycieczek wakacyjnych, ale jest promotorem aktywnego poznawania świata.

Jarosław Kuźniar jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w dolnośląskim Dzierżoniowie. Po nim ukończył Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym zdobył licencjat z dziennikarstwa. Początki jego kariery medialnej to lokalna telewizja oraz radio. Wkrótce po studiach w wieku 21 lat postanowił przenieść się do Warszawy. Tu rozpoczął pracę w Programie III Polskiego Radia. Następnie w Radiu Zet przygotowywał wiadomości. Oprócz pracy radiowca był także felietonistą – pisał dla studenckiego magazynu Dlaczego. W 2007 roku związał się z telewizją TVN. Przez 8 lat prowadził na antenie TVN24 Poranek TVN24. W latach 2011- 2012 był także gospodarzem programu X Factor emitowanego na antenie TVN. W 2015 roku postanowił odejść z TVN24. Jednak właściciele stacji zaproponowali mu posadę współgospodarza popularnego programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Jarosław Kuźniar przystał na tę propozycję i prowadzi DDTVN wraz z Anną Kalczyńską–Maciejowską.

Jarosław Kuźniar ma na koncie 2 Wiktory i 2 nominacje do tej nagrody. Otrzymał ją po raz pierwszy w 2008 roku w kategorii Największe odkrycie telewizyjne. Kolejny raz był jej laureatem w 2012 roku, kiedy przyznano mu Wiktora w kategorii Prezenter telewizyjny. W 2015 roku otrzymał Telekamerę w kategorii Prezenter informacji. Dwukrotnie był nominowany do Telekamer (rok 2009 i 2014). Jest także laureatem MediaTory w kategorii InicjaTOR.

jarosław kuźniar

Więcej o:

jarosław kuźniar