Jakub Stefaniak

Jakub Stefaniak

Jakub Stefaniak to polski polityk oraz dziennikarz telewizyjny, od 2015 roku związany z ugrupowaniem Polskie Stronnictwo Ludowe.

Jakub Stefaniak urodził się w 1981 roku w Lublinie. Jest absolwentem IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, ukończył także studia z zakresu historii sztuki na Wydziale Humanistycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Jakub Stefaniak rozpoczął pracę jako dziennikarz w 2003 roku. Był wtedy związany z redakcja TVP3 Lublin. Początkowo pracował w programie interwencyjnym, następnie w redakcji newsowej, prowadził także Magazyn Sportowy. W 2007 roku przeprowadził się do Warszawy i rozpoczął pracę w TV Puls, a następnie w TVP Info, gdzie relacjonował ważne międzynarodowe wydarzenia (m.in. Expo 2010, Euro 2012) i zajmował się tematyką wojskową.

W 2015 roku Jakub Stefaniak zrezygnował z pracy w charakterze dziennikarza i został rzecznikiem prasowym Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2018 roku lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że Jakub Stefaniak jest kandydatem PSL na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawa.

Wybory samorządowe 2018 Warszawa

Jakub Stefaniak

Więcej o:

Jakub Stefaniak