Dżakarta
-
Indonezja. Wielki pożar meczetu w Dżakarcie. Potężna kopuła stanęła w ogniu i runęła [WIDEO]
W Dżakarcie ogromny meczet stanął w ogniu, w wyniku czego runęła wielka kopuła świątyni. Według władz do pożaru doszło z powodu zaprószenia się ognia w trakcie prowadzonych prac renowacyjnych. Nikt nie został ranny.
-
Indonezja: ponad 30 tysięcy ludzi ewakuowanych z powodu powodzi w Dżakarcie
Ulewne deszcze spowodowały dużą powódź w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Z tego powodu ewakuowanych zostało ponad 30 tysięcy ludzi. W wielu dzielnicach nie działa komunikacja miejska oraz nie ma prądu.
-
Indonezja. Czarna skrzynka samolotu Boeing 737 MAX wydobyta na powierzchnię
Służby poszukiwawczo-ratunkowe wydobyły z dna Morza Jawajskiego czarną skrzynkę samolotu Boeing 737 MAX.
-
Katastrofa samolotu Lion Air. On też miał być na pokładzie. Przeżył, bo spóźnił się przez korki
Katastrofa Boeinga 737 w Indonezji. Sony Setiawan z ministerstwa finansów może mówić o olbrzymim szczęściu. Mężczyzna miał być pasażerem feralnego lotu, ale spóźnił się na samolot. - Muszę być po prostu wdzięczny - przyznał.
-
Katastrofa samolotu pasażerskiego w Indonezji. "Znaleziono już co najmniej jedno ciało"
Samolot indonezyjskich linii Lion Air rozbił się kilkanaście minut po starcie. Na pokładzie Boeinga 737 było 189 osób, prawdopodobnie nikt nie przeżył. "Washington Post" informuje, że znaleziono już co najmniej jedno ciało ofiary katastrofy.
-
Katastrofa samolotu Lion Air. Boeing 737 runął do morza. Na pokładzie było 189 osób
189 osób było na pokładzie samolotu Lion Air, który rozbił się niedługo po starcie z indonezyjskiej stolicy, Dżakarty - poinformowało tamtejsze ministerstwo transportu. Boeing 737 runął do morza. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa cały czas trwa.
-
Dżakarta: kolizja podczas startu boeinga 737. Na pas niespodziewanie wtargnął samolot ATR 42
1. Do wypadku doszło na pasie międzynarodowego lotniska w Dżakarcie 2. Na kursie kolizyjnym znalazł się ATR 42 linii Trans Nusa i boeing 737
-
Są miejsca na świecie, gdzie grunt zapada się szybciej, niż rośnie poziom morza. Najbardziej zagrożone są nadmorskie metropolie
W niektórych częściach globu grunt zapada się dziesięć razy szybciej, niż rośnie poziom wód. Ogromne miasta na wybrzeżach są najbardziej zagrożone zalaniem - alarmują naukowcy z instytutu badawczego Deltares w holenderskim Utrechcie.